[VIDEO] SP Kvalifikacije: Island razbio Tursku, Ukrajina do nove pobjede

Susrete devetog kola u skupini I, u kojoj se nalazi i nogometna reprezentacija Hrvatske, odigrali su Turska i Island te Kosovo i Ukrajina.

Reprezentaciju Islanda čekalo je teško gostovanje u Turskoj, a unatoč tome gosti s Islanda puni samopouzdanja krenuli su po nova tri boda. Najveći konkurent Hrvatskoj za osvajanje prvog mjesta u skupini poveo je u 32. minuti, dodavanje Bodvarssona na drugoj vratnici stigao je Gudmundsson i zabio za 0:1. Sedam minuta kasnije Islanđani su još povećali prednost i drugi put u ulozi dodavača našao se Bodvarsson, u kaznenom prostoru odlično je zaposlio Bjarnasona, koji zabija snažnim udarcem. Prvo poluvrijeme završeno je uvjerljivim i zasluženim vodstvom gostiju, rezultatom 0:2.

Nedugo nakon nastavka igre Island je potvrdio visoku pobjedu. U 50. minuti izveden je korner gostiju, a na udaljenoj stativi našao se Gunnarsson, koji dodaje glavom na dva metra od gol crte, gdje se našao Arnason. Poslije trećeg pogotka više od igre imala je Turska i stigla do nekoliko prilika, no Island je sačuvao mrežu netaknutu i preuzeo prvo mjesto skupine I.

Susret između Kosova i Ukrajine odigran je na neutralnom terenu u Albaniji. U prvom poluvremenu kontrolu nad igrom držali su Ukrajinci, nakon 45 minuta igre imali su dvije trećine vremena loptu u svojim nogama. U prvom dijelu istaknuo se Yevhen Konopljanka, no svaki put na mjestu je bio vratar domaćina Samir Ujkani. Na odmor su protivnici otišli poravnatim rezultatom, bez postignutih pogodaka.

Ukrajinci su u drugom djelu ipak došli do zasluženog vodstva uz pomoć domaćeg braniča. Ponovo je u napad bio uključen Konopljanka, lopta je preletjela suigrača Garmasha i na iznenađenje pogodila Learta Paqarada te završila u golu Kosova. Pred sam kraj utakmice u kaznenom prostoru lopta je sretno stigla do Yarmolenka i Ukrajina je vodila s 0:2. Tim rezultatom završena je utakmica, Kosovo ostaje na jednom bodu, dok se Ukrajina na 17 bodova izjednačila s Hrvatskom.