Kvalifikacije za EP: Hrvatski odbojkaši krenuli pobjedom protiv favorizirane Nizozemske

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Nizozemska 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)

Kvalifikcije za EP

HRVATSKA – NIZOZEMSKA 3:0

Utakmica 1. kola: Hrvatska – Nizozemska 3:0 (25:17, 25:20, 25:23). Gledatelja: 60. Suci: Bozkurt (Turska), Todorov (Bugarska).

HRVATSKA: Zhukouski 5, Sabljak, Galić 6, Omrčen 18, Raić, Šarčević (L), Ćosić 3, Peterlin 9, Išek, Andrić, Mihalj 6, Močić.

NIZOZEMSKA: Abdel-Aziz 3, Van Harskamp, Ter Horst, Maan 2, Jorna (L), Van Bemmelen 8, Rauwerdnik 7, Kooy 4, Klapwijk 11, Koelewijn 7, Overbeeke, Diefenbach.

Hrvatski odbojkaši pobjedom protiv Nizozemske, prvog favorita skupine, otvorili su kvalifikacije za Europsko prvenstvo! Izabranici Igora Šimunčića odigrali su odličnu utakmicu ostvarivši važne bodove već na otvaranju.

U prva dva seta Nizozemci nisu imali odgovor na igru hrvatskih odbojkaša. U prvoj dionici Hrvatska je povela 8:5 i 16:13, a u završnicu je ušla s pet poena prednosti (21:16). I drugi set je tekao u znaku Hrvatske, dva poena prednosti (16:14) na drugoj minuti tehničkog odmora uskoro su postala četiri (21:17) i prednost u setovima je udvostručena.

Iako je Nizozemska bolje otvorila treći set vodstvom 8:3, Hrvatska se vratila, preuzela kontrolu nad rezultatom i privela susret kraju.