Kvalifikacije za EP: Prekinuta utakmica Srbija – Albanija

Portugal svladao Dansku golom Ronalda u sudačkoj nadoknadi, Irska uzela bod protiv Njemačke golom u 90.

Susret 3. kola skupine I kvalifikacija za Euro između Albanije i Srbije prekinut je nakon što je bespilotna letjelica s albanskom zastavom sletjela na travnjak stadiona Partizana.  Kao da nije bilo dovoljno tenzija uoči utakmice, to je bila kap koja je prelila čašu.

Nakon što su domaći nogometaši pokušali ukloniti zastavu, došlo je do naguravanja igrača i članova stožera obje reprezentacija, a neki domaći navijači uspjeli su utrčati na travnjak.

Sudac Martin Atkinson označio je ubrzo kraj prvog poluvremena i na prekidu se očekivalo smirivanje strasti. Ipak, Srbija je izašla na travnjaka s 15 minuta zakašnjenja, a nogometaša Albanije tamo više nije bilo i utakmica je prekinuta. Sve će vjerojatno rezultirati kaznama za oba Saveza.

Rezultati:

Skupina C: Poljska – Škotska 2:2 (Maczynski 12, Milik 76/Maloney 18, Naismith 57), Njemačka – R. Irska 1:1 (Kroos 71, O’Shea 90+4), Gibraltar – Gruzija 0:3 (Gelashvili 9, Okriashvili 19, Kankava 69)

Poredak: Poljska i Irska 7, Škotska i Njemačka 4, Gruzija 3, Gibraltar bez bodova

Skupina E: San Marino – Švicarska 0:4 (Seferović 10, 24, Dzemaili 30, Shaqiri 79)
Poredak: Engleska 9, Slovenija i Litva 6, Švicarska i Estonija 3, San Marino bez bodova

Skupina F: Grčka – Sjeverna Irska 0:2 (Ward 9, Lafferty 51), Farski Otoci – Mađarska 0:1 (Szalai 21), Finska – Rumunjska 0:2 (Stancu 54, 83)

Poredak: Sjeverna Irska 9, Rumunjska 7, Mađarska i FInska 4, Grčka 1, Farski Otoci bez bodova

Skupina I: Danska – Portugal 0:1 (Ronaldo 90+5), Srbija – Albanija 0:0 (prekinuto u 45. minuti)

Poredak: Albanija i Danska 4, Portugal 3, Srbija i Armenija 1 bod