Kvalifikacije za EP (U-21): Hrvatska pobijedila Latviju, osigurala prvo mjesto i playoff za EURO

Latvija - Hrvatska 1:3 (Gutkovski 55'/ Bagarić 48', Rebić 52'-11m, Župarić 70')

Ante Rebić/Foto HNS Dragop Sopta

Kvalifikacije za EURO (U-21)

LATVIJA – HRVATSKA 1:3

Stadion Zemgales. Sudac: Peter Kralović (Slovačka)

Strijelci: 0:1 Bagarić (48′), 1:1 Rebić (52′-11m), 1:2 Gutkovski (55′), 1:3 Župarić (70′)

LATVIJA: Čižovs, Flaksis, Barinovs, E. Šlampe, Klimaševičs, Kazačoks (od 79′ Rei), Ulimbaševs (od 77′ Kiriļins), Ikaunieks, D. Ikaunieks (od 49′ Jermolajevs), Vorobjovs, Gutkovskis.

HRVATSKA: Zelenika, Gorupec, Milić, Župarić, Datković, Galović, Pavičić, Caktaš (od 62′ Ćorić), Perica (od 74′ Rog) Rebić (od 89′ Mišić), Bagarić.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine pobijedila je na gostovanju Latviju 3:1 i potvrdila prvo mjesto u skupini 5, te je na taj način osigurala play-off kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Hrvatska je povela u 48. minuti golom Bagarića na asistenciju Rebića. Domaćin se nije ni snašao, a  izabranici Nenada Gračana četiri minute kasnije udvostručili us prednost. Barinovs je srušio Župarića u  kaznenom prostoru, a Rebić je bio siguran s bijele točke – 0:2. Domaćin se ipak uspio brzo vratiti, samo tri minute kasnije Gutkovskis je iskoristio asistenciju Ikaunieksa  – 1:2.

Ipak, da ne bude previše strijepnji u završnici pobrinuo se Župarić u 70. minuti, a drugu asistenciju na utakmici zaradio je Rebić.