Kvalifikacije za EP (U-21): Hrvatska remizirala protiv Ukrajine

Skupina 5: Hrvatska - Ukrajina 1:1. Izabranici Nenada Gračana i dalje ovise o sebi i pobjedom protiv Latvije u posljednjem kolu mogu potvrditi prvo mjesto.

Ante Rebić/Foto HNS/Drago Sopta

Kvalifikacije za EP (U-21), skupina 5

HRVATSKA – UKRAJINA 1:1

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1.200. Sudac: Andreas Ekberg (Švedska)

Strijelci: 1:0 Rebić (56′), 1:1 Malinovskiy (62′).

HRVATSKA: Zelenika, Vrsaljko, Jedvaj, Šimunović, Bubnjić, Brozović, Kovačić, Pašalić (od Mišić), Rebić, Pjaca, Perica (od 85′ Kolar).

UKRAJINA: Koval, Ordets, Bratkov, Bolbat (od 53′ Memeshev), Kalitvintsev, Babenko, Nasonov, Malinovsky (od 71′ Yusov), Malyshev, Kostevych (od 60′ Nepliah), Kulach.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine remizirala je protiv Ukrajine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo i tako propustila potvrditi prvo mjesto i plasman u razigravanje za europsku smotru. Doduše, izabranici Nenada Gračana i dalje ovise o sebi i pobjedom protiv Latvije u posljednjem kolu mogu potvrditi prvo mjesto.

Prihod od ulaznica na utakmici u Zagrebu bio je namijenjen poplavljenim područjima u Slavoniji. Ukrajina je prijetila u uvodnim minutama, udarcima iz daljine, a potom je Hrvatska preuzela inicijativu i počela plesti mrežu oko gostujućeg gola.

No, nije uspjela probiti ukrajinsku obranu, a najbolju je priliku propustio napadač Stipe Perica u 38. minuti, kada je nakon dodavanja Ante Rebića pogodio prečku.

Početkom drugog poluvremena ponovno je Ukrajina pokušala zatresti mrežu dalekometnim projektilima, ali ovoga je puta lijepa akcija Hrvatske u 56. minuti urodila plodom. Pjaca je sjajnim driblingom izbacio svog čuvara, a Vrsaljko poslao povratnu loptu s desne strane, na koju natrčava Rebić i silovito je šalje iza Kovalovih leđa.

Međutim, samo šest minuta poslije Ukrajina je poravnala. Malinovskiy je iskoristio prazninu u hrvatskoj obrani i iz blizine matirao Zeleniku za 1:1.

Hrvatsku je okvir gola zaustavio i u 66. minuti, kada je Rebić pogodio vratnicu, a Vrsaljka je u završnici zaustavio Koval te su bodovi naposljetku podijeljeni.

Hrvatska 3. rujna gostuje kod Latvije i pobjedom može osigurati prvo mjesto u skupini i doigravanje za Europsko prvenstvo u Češkoj.