Kvalifikacije za EURO: Hrvatska pobijedila Maltu, Modrić zabio za rođendan, Kramarićev prvijenac

Utakmica 1. kola: Hrvatska -Malta 2:0 (Modrić 46', Kramarić 81'). Malta se odlično branila, a onda je u 30. minuti isključen Borg nakon što je udario Mandžukića u jednom duelu

Kvalifikacije za EURO

HRVATSKA – MALTA 2:0

Stadion Maksimir. Gledatelja: 8.000. Sudac: Bezborodov (Rusija).

Strijelci: 1:0 Modrić (46′), 2:0 Kramarić (81′).

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Lovren, Milić, Brozović, Rakitić, Modrić, Halilović (od 67′ Kramarić), Kovačić (od 46′ Jelavić), Mandžukić (od 79′ Olić).

MALTA: Hogg, Borg, Agius, Camilleri, R. Fenech, Failla, P. Fenech (od 87′ Scicluna), R. Muscat (od 76′ Kristensen), Z. Muscat, Mifsud (od 31′ Bezzina), Schembri.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Maltu na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Izabranici Nike Kovača osvojili su tri unaprijed upisana boda koja su u konačnici i najvažnija. Očito je da će biti potrebno još vremena da Kovač uigra nove igrače u izabranoj vrsti jer se u 60 minuta s igračem više protiv suparnika kao što je Malta sigurno očekivalo više.

Mučenje je na Maksimiru prekinuo Luka Modrić lijepim udarcem s 25 metara u prvoj minuti drugog poluvremena. Modrić je tako počastio sebe i publiku zabivši na svoj 29. rođendan nakon tri godine posta u kockastom dresu. Naime, veznjak Reala posljednji put zabio je protiv Izraela na Maksimiru 2011.

Hrvatska je nastavila pritiskati, ulaskom Kramarića napad je postao opasniji. Upravo se napadač Rijeke u 74. minuti sjajno riješio pratnje malteških braniča, ali odmjereni udarac završio je na gredi. Ipak, Kramarić je ubrzo dočekao prvijenac.

U 81. minuti Modrić je pronašao Jelavića, koji je proslijedio loptu do Kramarića. Napadač Rijeke nije propustio stopostotnu priliku – 2:0. U završnici Hrvatska je pokušavala povećati prednost, ali Hogg je prvo obranio odličan volej Marcela Brozovića, te pokušaj glavom Nikice Jelavića.

Hrvatska je u prvom dijelu bila često pred kaznenim prostorom Malte, ali bez pravih prilika. Čekao se taj jedan potez, jedan gol koji će otvoriti suparnika, ali Hrvatska ga nije dočekala u prvih 45 minuta.

Izgledna prilika stigla je u 17. minuti kada je nakon ubačaja Rakitića, Mandžukić dobro potegno volejem, ali lopta je otišla pored gola. Malta se odlično branila, a onda je u 30. minuti isključen Borg nakon što je udario Mandžukića u jednom duelu. Hrvatski napadač dobio je žuti karton. Iako je do kraja prvog dijela ostalo 15 minuta, Hrvatska ništa nije napravila s igračem više.