Kvalifikacije za Euro (U-19): Hrvatska pobijedila Estoniju golom Roguljića

Hrvatska - Estonija 1:0 (Roguljić 24'). Hrvatska je mogla povećati prednost u 34. minuti. Roguljić je izveo penal, ali Igonen je obranio udarac.

Ante Roguljić/Getty Images

Kvalifikacije za EURO

HRVATSKA – ESTONIJA 1:0

Gradski stadion Sinj.  Sudac: Paweł Raczkowski (Poljska). Pomoćnici:  Obukowicz (Poljska), Demeško (Rusija)

Strijelac: 1:0 Roguljić (24′).

Crveni karton: Magi (Estonija)

HRVATSKA: Grbić, Bašić, Mamić, Ćaleta-Car, Benković, Šunjić, Knežević (od 71′ Balić), Roguljić, Maloku (od 63′ Drozdek), Brodić, Fiolić (o 78′ Džalto).

ESTONIJA: Igonen, Magi, Purg, Reinthal, Juha, Riiberg (od 35′ Keert), Šlein, Kaldima, Klein (od 46′ Škinjov), Liivak, Sappinen.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 pobjedom protiv Estonije (1:0) otvorila je kvalifikacijski turnir za Euro. Ključni trenutak na utakmici dogodio se u 24. minuti kada je Roguljić matirao Igonena.

Hrvatska je mogla povećati prednost u 34. minuti. Mägi je srušio Brodića, sudac Raczkowski pokazao je na bijelu točku i crveni karton estonskom braniču. Roguljić je izveo penal, ali Igonen je obranio udarac.

U drugoj utakmici Turska je pobijedila Island 7:3. Hrvatska u drugom kolu upravo u Dugopolju igra protiv Islanda, a taj je dvoboj na rasporedu u četvrtak od 16 sati.