Kvalifikacije za Euro (U-21): Hrvatska izgubila od Engleske i ostala bez završnice

Uzvratna utakmica: Hrvatska - Engleska 1:2. Igrala se 73. minuta kada je Hughes riješio pitanje pobjednika

Kvalifikacije za Euro

HRVATSKA – ENGLESKA 1:2

Uzvratni susret: Hrvatska – Engleska 1:2. Stadion Cibalije. Sudac: Clément Turpin (Francuska).

Strijelci: 0:1 Moore (9′), 1:1 Livaja (38′), 1:2 Hughes (73′).

HRVATSKA: Livaković, Milić, Datković, Mitrović, Bradarić, Pašalić (od 67′ Caktaš), Miloš, Halilović (od     79′ Mišić), Pjaca, Rebić (od 46′ Bagarić), Livaja.

ENGLESKA: Butland, Dier, Shaw, Gibson, Moore, Caskey, Caroll, Redmond (od 85′ Ince), Hughes, Berahino, H. Kane.

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Engleske 1:2 i tako ostala bez plasmana na završnicu Europskog prvenstva. Igrala se 73. minuta kada je Hughes iskoristio nonšalantnost domaće obrane i drugim pogotkom Engleske riješio pitanje pobjednika budući da su Englezi u prvoj utakmici slavili 2:1 na domaćem travnjaku.

Hrvatska tako nije uspjela u svom naumu. Tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica da je Pašalić u trećoj minuti s pet metara matirao engleskog vratara. Na drugoj strani mogli su povesti u gosti, ali Livaković je obranio pokušaj Kanea  iz neporedne blizine.

I onda je Engleska povela. Carroll  je izveo korner u devetoj minuti, Moore je ostao sam i pospremio loptu u mrežu – 0:1. Pogodak kao da je šokirao izabranike Nenada Gračana.

Polako su počeli hvatati konce u igri, nagrada je stigla u 38. minuti. Halilović je odigrao dugu loptu, Livaja se odlično snašao u duelu s Mooreom, primio loptu i  pogodio za 1:1.

Ipak, drugo poluvrijeme nije dobro počelo. Berahino je pogodio okvir vratiju u 59. minuti i tako najavio negativan rasplet.