Kvalifikacije za Euro (U-21): Hrvatska poražena, Livaja donio vodstvo, Englezi preokrenuli

Prva utakmica razigravanja za Euro: Engleska - Hrvatska 2:1 (H. Kane 53', Berahino 85'-11m'/Livaja 13' )

Play-off za EURO (U-19)

ENGLESKA – HRVATSKA 2:1

Stadion Molineux. Sudac: Javier Estrada (Španjolska)

Strijelci: 0:1 Livaja (13′), 1:1 H. Kane (53′), 2:1 Berahino (85′-11m’)

Žuti kartoni: Moore, Dier (Engleska), Župarić, Pavičić, Pašalić (Hrvatska).

ENGLESKA: Butland, M. Keane (od 46 Dier), Shaw, Gibson, Moore, Caskey, Carroll, Redmond, Hughes (od 56′  Ince), Berahino, H. Kane.

HRVATSKA: Livaković, Župarić, Milić (od 89′ Miloš), Datković, Mitrović, Bradarić, Pavičić, Ćorić (od 63′ Pašalić), Pjaca, Rebić, Livaja (od 70′ Bagarić).

Hrvatska nogometna reprezentacija (U-21) poražena je na gostovanju u Engleskoj u prvoj utakmici razigravanja za plasman na Europsko prvenstvo. Uzvratni susret na rasporedu je u utorak u Vinkovcima.

Igrala se 84. minuta kada je Berahino pobijedio obrani Hrvatske, Livaković je istrčao i zahvatio nogu engleskog napadača, sudac je pokazao na bijelu točku. Berahino je bio precizan – 2:1. Engleska je tako zaključila preokret u kojoj je Hrvatska propustila izvući povoljniji rezultat iako je u prvom poluvremenu bila momčad s konkretnijim prilikama.

Hrvatska je povela u 13. minuti. Bradarić je izveo korner, Mitrović prebacio loptu, a Livaja neometan  glavom pospremio loptu u mrežu – 0:1.

Engleska je pritisnula, Shaw je u 20. minuti odlično pucao, Livaković uspio skrenuti loptu koja je završila u vratnici. Redmond je okušao udarac u 26. minuti,  a Moore nakon kornera pokušao glavom.

Hrvatska je uzvratila u 31. minuti. Mitrović je pronašao Rebića koji je proslijedio loptu do Ćorića, ali njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora nije bio precizan. Pet minuta kasnije Ćorić je opet potegnuo sa 16 metara.

Engleska je nastavila pritiskati u drugom dijelu. I kada se činilo da nema prolaza, Berahino je ubacio loptu, a Kane iz blizine glavom proslijedio u mrežu – 1:1.