KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO

Kvalifikacije za SP: Hrvatice upisale poraz

HRVATSKA - ŠVEDSKA 0:2

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u utakmici 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. upisala je poraz od 2:0 protiv reprezentacije Švedske.

Usprkos lošem i kišovitom vremenu, Hrvatice su u Varaždinu odigrale dobru utakmicu. Nakon odličnog prvog poluvremena, gošće su slomile otpor organizirane i čvrsto postavljene hrvatske obrane, te u 62′ minuti susreta preko Hurtig uputile udarac prema golu naše vratarke koji je završio pogotkom i vodstvom Šveđanki. Drugi pogodak za reprezentaciju Švedske u sudačkoj nadoknadi(90+2′) postigla je Asslani koja odvodi svoju ekipu do sigurne pobjede i osvajanja novih bodova.

Sljedeći kvalifikacijski susret hrvatske reprezentacije na rasporedu je 19.listopada kada gostuju u Mađarskoj, dok 24. listopada u goste im dolazi Danska.

HRVATSKA – ŠVEDSKA 0:2
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.

HRVATSKA: Bačić, Nevrkla, Horvat, Dujmenović, Bošnjak, Rudelić, Landeka, Šundov (od 64′ Dujmović), Slipčević (od 90′ Andrlić), Maltašić (od 68′ Jelenčić), Žigić.
ŠVEDSKA: Lindahl, Sembrant, Fischer, Banušić (od 63′ Rubensson, Asslani, Hurtig (od 87′ J. Andersson), Blackstenius (od 90’+3 Larsson), Samuelsson, Karlsonn, Seger, Rolfö.