Kvalifikacije za SP: Hrvatska izgubila od Turske nakon maratona u pet setova

Utakmica 2. kola: Hrvatska - Turska 2:3 (21:25, 25:19, 27:25, 28:30, 13:15)

Kvalifikacije za SP odbojkaša

HRVATSKA – TURSKA 2:3

Utakmica 2. kola: Hrvatska – Turska 2:3 (21:25, 25:19, 27:25, 28:30, 13:15). Dvorana Ludwigsburg. Gledatelja: 2.900. Suci: Partiainen (Finska), Bernaola (Španjolska).

HRVATSKA: Žukovski 4, Sabljak 8, Galić 5, Omrčen, Raić 28, Vulin 10, Šarčević (L), Ćosić, Kovačević 20, Peterlin, Ćuk 2, Močić.

TURSKA: Kiyak 2, Dogan 8, Capkinoglu, Toy 7, Yesilbudk, Ayvazoglu 4, Subsi 20, Coskun 19, Koc 1, Batur 15, Gulmezoglu, Tekeli 10.

Hrvatski odbojkaši nisu uspjeli stići do prve pobjede na kvalifikacijskom turniru u Njemačkoj, drugog dana izgubili su od Turske nakon maratona od pet setova i 133 minuta igre. Iako je i peti set ponudio veliku neizvjesnost Hrvatska je svoju priliku propustila krajem četvrtog seta kada je imala nekoliko prilika da zaključi susret, ali u tome nije uspjela.

Peta dionica ponudila je veliku neizvjesnost, Turska je imala 10:8, Vulin je vratio Hrvatsku u igru. Na kraju nijje bilo mirnoće u završnici i Turska je slavila.

– Došli smo do Rima, a nismo vidjeli papu. Nismo imali dovoljno hrabrosti, niti mirnoće završiti utakmicu. Čekali smo da to protivnik napravi za nas. Sigurniji je  model napraviti to sam. Smečevi, na žalost nisu našli cilj u četvrtom setu. Ovo su dva protivnika od kojih svatko svakoga može dobiti, rekao je izbornik Igor Šimunčić.