Kvalifikacije za SP: Hrvatska pobijedila Island i osigurala SP

Hrvatska - Island 2:0. Island na Maksimiru nije imao izgleda i kockasti su slavili 2:0 pogocima Mandžukića i Srne

Slavlje na Maksimiru / Getty Images

Uzvratna utakmica dodatnih kvalifikacija za plasman na SP 2014

HRVATSKA – ISLAND 2:0

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 25.000. Sudac: Bjorn Kuipers (Nizozemska)

Strijelac: 1:0 Mandžukić (27), 2:0 Srna (47)

Žuti kartoni: Olić, Šimunić (Hrvatska), R. Sigurdsson, Hallfredsson (Island)

Crveni karton: Mandžukić (38, opasna igra)

HRVATSKA: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Šimunović, Pranjić, Modrić (89 Lovren), Rakitić, Kovačić (74 Rebić), Perišić, Olić (80 Jelavić), Mandžukić

ISLAND: Halldórsson, Saevarsson, R. Sigursson, Arnason, A. Skulason, Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson (72 Hallfredsson), Bjarnason, Gudjohnsen (64 Gislason), Finnbogason

Hrvatska reprezentacija izborila je plasman na Svjetsko nogometno prvenstvo 2014. godine u  Brazilu. Island na Maksimiru nije imao izgleda i kockasti su slavili 2:0 pogocima Mandžukića i Srne unatoč tome što su od 38. minute igrali s igračem manje zbog neopreznog starta Mandžukića  pri vodstvu 1:0. Mandžukić je Obilježio prvo poluvrijeme nakon što je spremno dočekao loptu na drugoj stativi i raspametio tribine, a desetak minuta kasnije prekršajem na sredini terena zaradio crveni karton.

Isključenje je zabrinulo navijače, no ne i igrače koji su odigrali nastavak susreta u još jačem ritmu i vratili atmosferu u kojoj su nekad Vatreni lomili protivnike. Islanđani su jednostavno otopljeni, a vulkan je eruptirao u 47. minuti kada je Kovačić sjajno povukao i pronašao Srnu na desnom boku, a kapetan majstorski pogodio za 2:0. Izabranici Larsa Lagerbacka rezultatski su na kraju odlično prošli jer su se prilike redale jedna za drugom. Igrom je oduševio Mateo Kovačić koji je, golovima unatoč, imao potez utakmice kada je u slalomu prošao nekoliko igrača i došao sam ispred gostujućeg vratara koji je već svladan uspio obraniti Kovačićev udarac.

Nitko na koncu nije previše žalio za propuštenim prilikama već se slavio odlazak u Brazil dok su tribine klicale novom izborniku koji je tako uspješno okrunio svoj dolazak na klupu Hrvatske – kapetanski!