Kvalifikacije za SP: Hrvatska remizirala na Islandu

Island - Hrvatska 0:0. Hrvatska nije uspjela slomiti Island unatoč činjenici da je od 50. minute igrala s igračem više

Niko Kovač/Getty Images

Prva utakmica kvalifikacija za SP

ISLAND – HRVATSKA 0:0

Stadion Laugardalsvollur. Gledatelja: 10.000

Sudac: A. Undiano Mallenco (Španjolska)

Crveni karton: O.I. Skulason (49)

ISLAND: Halldorsson, O.I. Skulason, R. Sigurdsson, Arnason, A. Skulason, Gunnarsson, G. Sigursson, Gudmundsson, Bjarnason, Finnbogason (63 Gislason), Sigthorsson (46 Gudjohnsen)

HRVATSKA: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Šimunić, Pranjić, Rakitić, Modrić, Iličević (46 Olić), Eduardo (71 Rebić), Perišić, Mandžukić (87 Benko)

Hrvatska nogometna reprezentacija u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u  Brazilu nije uspjela pobjediti Island u Reykjaviku. U utakmici bez golova, Hrvatska je dominirala tijekom cijelog susreta stvorivši nekoliko izglednih šansi, no domaćini su se uspješno obranili.  Niko Kovač nije uspio preporoditi igru reprezentacije preko noći te su tako njegovi izabranici odigrali bez pogodaka u Reykjaviku gdje se nisu srećom obistinile najave polarnih uvjeta.

Uvjeti za igru bili su solidni, no to nije pomoglo našim reprezentativcima da probiju islandsku obranu. Počelo je obećavajuće kada je u prvoj minuti Mandžukić asistirao za Da Silvu, no odlična prilika olako je propuštena. Niko Kovač u svom premijernom nastupu na poziciji izbornika u prvih 11 uvrstio je Pranjića i Iličevića kojega je već na poluvremenu zamjenio Olić. Hrvatska je opet zabljesnula u 50. minuti susreta kada je Rakitić proigrao Perišića koji je krenuo sam prema Halldorssonu, no umjesto pogotka ruši ga Skulason – crveni karton.

Pokušao je Kovač uvođenjem Rebića i Benka probuditi napadačku reakciju ali bezupjšno. Kockasti nisu uspjeli materijalizirati i brojčanu nadmoć dok su Islanđani zahvaljujući srčanosti i vrataru Halldorssonu ostali neporaženi i ponosno putuju na uzvrat u Zagreb.