Hrvatske nogometašice porazom od Rusije zaključile kvalifikacije za SP

Skupina 1: Hrvatska - Rusija 1:3. Hrvatska je kvalifikacije završila s osam osvojenih bodova

Kvalifikacije za SP, Skupina 1

HRVATSKA – RUSIJA 1:3 (1:2)

Stadion Hrvatskog dragovoljca. Sutkinja: M. Mularczyk (Poljska)

Strijelci: 0:1 – Pantjuhina (11′), 1:1 – Lojna (26′), 1:2 – Pantjuhina (34′), 1:3 – Terehova (77′)

HRVATSKA: Bačić (od 85′ Horvat), Balog, Hercigonja-Moulton, Nevrkla, Baban, Landeka, Lojna (od 82′ Andrlić), Žigić, Joščak, Conjar (od 46′ Miočević), Šalek.

RUSIJA: Kočneva, Petrova, Dmitrijenko (od 86′ Kovalenko), Medved, Cibutovič, Makarenko, Terehova (od 81′ Kostareva), Sočneva, Morozova, Pantjuhina, Korovkina (od 63′ Pozdejeva).

U svom završnom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, hrvatska ženska reprezentacija poražena je u Zagrebu od Rusije.

Vrlo dobar nastup u Skupini 1 kvalifikacija za svjetsku smotru u Kanadi izabranice Marije Margarete Damjanović završile su na stadionu u Sigetu, gdje su Ruskinje potvrdile osvajanje drugog mjesta na tablici.

Pantjuhina je dovela gošće u vodstvo u 11. minuti, na dodavanje Sočneve, a Hrvatice su uzvratile u 26. minuti. Nakon slobodnog udarca Landeke, precizna je bila Lojna za poravnanje na 1:1.

Novu prednost Rusiji osigurala je Pantjuhina svojim drugim golom na utakmici, u 34. minuti, da bi domaće nogometašice bile blizu novom izjednačenju sredinom drugog poluvremena, kada je Šalek pogodila okvir gola. Konačni je rezultat postavila Terehova u 77. minuti.

U preostale dvije utakmice posljednjeg kola, Njemačka je pobijedila Republiku Irsku 2:0, a Slovenija je izbjegla zadnje mjesto pobjedom nad Slovačkom 2:1.