Kvalifikacije za SP: Hrvatske nogometašice doživjele minimalan poraz protiv Rusije

Skupina 1: Rusija - Hrvatska 1:0. Mozorova je izvela slobodan udarac, a Pantyukhina je poentirala u 9. minuti - 1:0

Kristina Nevrkla/Getty Images

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, skupina 1

RUSIJA – HRVATSKA 1:0

Stadion Rodina. Sutkinja: Sofia Karagiorgi (Cipar). Pomoćnice: Kyriakou, Karagiorgi (sve Cipar).

Strijelkinja: 1:0 Pantyukhina (9′).

Crveni karton: Baban (85′, drugi žuti karton).

RUSIJA: Todua, Orlova, Dmitrienko, Terekhova, Sochneva (od 46′ Petrova), Sidorovskaya, Pantyukhina,  Medved,  Tsybutovich, Korovkina (od 46′ Savchenkova), Morozova.

HRVATSKA: Vuk, Nevrkla, Balog, Scurich, Hercigonja-Moulton, Baban, Kolar (od 66′ Šalek), Landeka, Šundov (od 79′ Andrlić), Lojna, Žigić.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je na gostovanju u Rusiji u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Rusija je jedini pogodak postigla u 9. minuti. Mozorova je izvela slobodan udarac, a Pantyukhina je poentirala za 1:0. Inače, zbog prekršaja na Petrovoj Baban je u 85. minuti zaradila drugi žuti karton.

Izabranice Marije Margarete Damjanović pružile su dobar otpor favoriziranom domaćinu, ali više od minimalnog poraza nisu uspjele ostvariti. U idućem susretu kvalifikacija Hrvatska će 8. svibnja odmjeriti snage protiv Slovenije.

Russia – Croatia 1-0, 1. halftime highlights (1… by dm_525b2245553f8