Kvalifikacije za Svjetski prvenstvo 2019: Hrvatska poražena u Nizozemskoj

Izabranici Ivice Skelina u nedjelju od 18 sati igraju protiv Italije u Draženovu domu.

Hrvatska košarkaška reprezentacija porazom je otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. nakon što je u Nizozemskoj izgubila od domaćina sa 68:61.

U iznimno neefikasnoj utakmici Nizozemci su pobijedili naše košarkaše na otvaranju ciklusa kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Hrvati su propustili previše prilika za pobjedu što je na kraju i rezultiralo zasluženom pobjedom Nizozemske.

Naši košarkaši su nervozno ušli u utakmicu što je rezultiralo prvim poenima tek nakon pet minuta igre. U tom periodu Nizozemci su se već bili odvojili.

Tek u drugoj četvrtini naša reprezentacija je konačno počela igrati i to tek nakon što je Nizozemska otišla na deset koševa prednosti, a Hrvatska se držala na krilima raspoloženih Filipa Krušlina i Željka Šakića.

Nakon poluvremena, Nizozemci su pali u ritmu. Međutim, naši košarkaši to nisu znali iskoristiti te su u nekoliko prilika propustili prijeći u vodstvo. Do prvog izjednačenja je došlo tek na kraju treće četvrtine kada je na semaforu stajalo 48:48.

Hrvatski košarkaši do prvog vodstva dolaze šest minuta prije kraja susreta. Međutim, nastavak utakmice obilježili su nervoza i velik broj promašenih zicera. Unatoče tome, Hrvatska je došla do prednosti od četiri poena, no promašuje previše zicera u nizu što se na kraju osvetilo.

Kod naših najbolji su bili Šakić s 24 i Krušlin s 19 poena, dok je kod Nizozemaca Franke ubacio 24.