Kvalifikacije za EP: Hrvatski odbojkaši pobjedom nad Rumunjskom osvojili prvo mjesto u Crnoj Gori

Utakmica 3. kola: Rumunjska - Hrvatska 1:3 (25:22, 24:26, 20:25, 16:25). Hrvatska je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto pred drugi turnir koji se igra u Zagrebu sljedećeg vikenda

Hrvatski blok u dvoboju s Rumunjskom

Kvalifikacije za EP

RUMUNJSKA – HRVATSKA 1:3

Utakmica 3. kola: Rumunjska – Hrvatska 1:3 (25:22, 24:26, 20:25, 16:25). Gledatelja: 50. Suci: Bülent (Turska), Nikolić (Srbija)

RUMUNJSKA: Soloč 1, Tebies, Mihalcea 5, Dumitrache, Maries, Gheorghita 5, Bala, Bartha 3, Lica 3, Borota 5, Georgescu, Feher

HRVATSKA: Zhukouski 1, Sabljak, Galić 6, Omrčen 12, Raić, Šarčević (L), Ćosić, Peterlin 13, Išek, Andrić, Mihalj 9, Močić

Hrvatski reprezentativci sa punim se plijenom vraćaju u Zagreb. Na kvalifikacijskom turniru za nastup na Europskom prvenstvu, održanom u Podgorici, upisali su tri pobjede. Nakon Nizozemske, pa zatim Crne Gore, posljednjeg natjecateljskog dana pobijedili su i Rumunjsku 3:1 (25:22, 24:26, 20:25, 16:25). Hrvatska je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto pred drugi turnir koji se igra u Zagrebu sljedećeg vikenda

Kapetan Igor Omrčen dao je dodatnu sigurnost mladoj ekipi Igora Šimunčića te je i treću utakmicu za redom proglašen najboljim igračem i najboljim izvođačem servisa. Rumunji su snažnim servisima napali hrvatske reprezentativce u prvom setu i odmah stvorili razliku od 6 poena (17:11). Prednost čuvaju i u nastavku iako se kod 23:20 i dvije pogreške s njihove strane činilo da je preokret moguć. Međutim, prvi set uzima rumunjska ekipa (25:22).

U drugom setu hrvatski reprezentativci preokrenuli su utakmicu pokazavši još jednom da njihovo zajedništvo najjače upravo u najtežim trenucima. Iako su napravili pet pogrešaka sa servis linije, te igrali gotovo poen za poen sve do samog kraja seta, za povratak u utakmicu poentira Omrčen, a odličnu posljednju akciju ekipe završava Fran Peterlin za 24:26.

U treći set hrvatski su reprezentativci ušli sigurnije. Za 5:7 as servis ispalio je Zhukouski, a ponovljeni scenarij osujetio je glavni sudac te je kapetan Omrčen zaradio žuti karton zbog prigovora. Crvenim kartonom i dodatnim bodom protivniku nagradio je glavni sudac Bozkurt i izbornika Šimunčića. Međutim, hrvatska ekipa od 17:17 preuzima potpuno kontrolu te mirno osvaja set (20:25).

U četvrtom setu jasno je tko je bolja ekipa susreta. Kvaliteta hrvatske strane dolazi do izražaja te je nakon drugog tehničkog time outa (12:16) jasno tko će slaviti. Sve više griješe Rumunju dok s hrvatske strane Omrčen servira dva asa, pridružuje mu se Peterlin sa još jednim, Mihalj je raspoložen i iz bloka i sa servis linije, a Zhukouski mudro upošljava i ostatak ekipe te Galić poentira za 16:25 i još jedno slavlje.