LA Kingsi slavili u derbiju! Slovenac i vratar ih pogurali do trijumfa

Pobjedom nad Bluesima, LA Kingsi su se bodovno izjednačili s njima na vrhu Zapadne konferencije

Hokejaši Los Angelesa došli su do četvrte uzastopne pobjede slavivši sa 4-1 na gostovanju u St. Louisu, koji je do sinoćnjeg dvoboja bio vodeća momčad Zapadne konferencije NHL-a, te su se Kingsi sada bodovno izjednačili sa Bluesima, a samo jedan bod zaostaju za Winnipegom koji je izbio na vrh.

Samo pet udaraca trebalo je Kingsima da postignu prva dva pogotka na utakmici i već nakon nešto više od šest minuta igre dođu do vodstva 2-0. Prvi pogodak postigao je Tyler Toffoli u 2. minuti, a na početku 7. minute vodstvo gostiju povećao je najbolji slovenski hokejaš Anže Kopitar. Toffoli je još jednom bio precizan sredinom treće trećine.

U drugoj trećini domaći su uspjeli smanjiti na 2-1 pogotkom Patrika Berglunda, ali je Adrian Kempe pogodio za 3-1 vodstvo gostiju. Los Angeles ima najbolju obranu u ligi, što su i sinoć pokazali ostavivši St. Louis na samo jednom pogotku. Vratar Kingsa Darcy Kuemper obranio je 39 udaraca.