Jedini poraz od Grka

Laka pobjeda vaterpolista Hrvatske za kraj Europa kupa

Hrvatska je okončala nastup u skupini LEN Europa kupa pobjedom nad Maltom...

Završeno je ogledavanja snage u skupinama LEN Europa kupa koje se od 15. do 18. veljače održavalo u Splitu. Novi format natjecanja Europske vaterpolske federacije u gradu pod Marjanom okupio je zavidno društvo – reprezentacije Hrvatske, Srbije, Grčke, Nizozemske i Malte te sraz svjetskog i olimpijskog šampiona i velikih rivala, Hrvatske i Srbije.

Nakon što su barakude pod izborničkom palicom Ivice Tucaka u subotu slavile protiv Srbije rezultatom 9:7, praktički je ostala tek formalnost u nedjelju ‘odraditi posao’ i za kraj natjecanja u skupini B pobijediti Maltu.

Hrvatska je od početka, kako se i očekivalo, zagospodarila bazenom. U prvoj četvrtini gosti iz Malte nisu uspjeli rasparati mrežu nesavladivog Marka Bijača, dok je s druge strane u golu završilo pet udaraca. Utakmica je do kraja bila jednosmjerna; na poluvrijeme se otišlo rezultatom 9:1, a do isteka vremena razlika se popela na konačnih 11 pogodaka (16:5).

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji bili su Vrlić (4) i Lončar (3) te Zović, Fatović i Joković s dva zgoditka. Najbolji u malteškom sastavu bio je s tri gola Camilleri.

Hrvatski vaterpolisti iz Splita odlaze u daljnje natjecanje zajedno sa Srbijom i Grčkom, a upravo su i od potonjih doživjeli jedini poraz na poljudskom bazenu. “Zadovoljan sam odigranim turnirom, osim one prve utakmice koja je bila posljedica napora nakon teških izazova u Svjetskoj ligi samo dva dana prije i napornog putovanja iz Rusije. Bez kapetana Sukna na ljeto moramo se adaptirati na nešto drugačiju igru, i već smo protiv Srbije isprobali zamisli koje su se pokazale dosta dobrima. Ipak, treba još mnogo raditi”, komentirao je hrvatski izbornik.

U drugom današnjem susretu Grčka je pobijedila Nizozemsku rezultatom 9:7.