LeBron prestigao najvećeg svih vremena!

Četiri od pet najboljih strijelaca svih vremena, nosili su dres Los Angeles Lakersa

Sinoć smo u drugoj četvrtini dvoboja odigranog u Staples centru Los Angeles, vidjeli povijest. LeBron James je koš faulom prestigao najvećeg svih vremena Michaela Jordana!

Sa 32 311 poena na njegovom kontu, LeBron James je sada četvrti strijelac u povijesti NBA lige, preskočivši tako Jordana koji se zaustavio na 32 292 poena. Ispred njega su još samo tri košarkaša, dok je sljedeći na listi Jamesov dugogodišnji protivnik Kobe Bryant koji ima malo više od 1300 koševa više od LeBrona. Ovim tempom James bi mogao dostići Brayanta za 50 utakmica.

Zanimljivo je da su među petoricom košarkaša koji su zabili najviše u povijesti lige, čak četvorica, barem na kratko, nosila dres ‘purple and gold’ ekipe. Ipak Lakersi sve više tone van doigravanja. Izgubili su od spomenutih Nuggetsa 99:115 i iz utakmice u utakmicu, sve više stvari u igri ‘Jezeraša’ ne štima.

Od naših igrača koji su igrali sinoć vidjeli smo nastupe Daria Šarića i Dragana Bendera. Dario je u porazu protiv Detroit Pistonsa upisao 8 poena i 7 skokova za 25 minuta na terenu, dok Bender se nije upisao u listu strijelaca za njegov Phoenix. Ante Žižić je još na popisu ozljeđenih i nije konkurirao u utakmici protiv Netsa, dok Mario Hezonja nije nastupio za njegove New York Knickse.