Legenda Liverpoola još uvijek pati za naslovom prvaka

Steven Gerrard za vrijeme igranja u Liverpoolu nikada nije osvojio Premiership, a još se ne može pomiriti s propuštenom prilikom iz 2014.

Steven Gerrard/Foto: Gettyimages

Steven Gerrard u svibnju je napustio redove Liverpoola te će se sljedeće sezone otisnuti prema SAD-u gdje će nastupati u MLS ligi u redovima bivšeg kluba Davida Beckhama, Los Angeles Galaxyju.

Igrač koji je osvojio gotovo sve trofeje koje je s Liverpoolom mogao osvojiti, između ostalog i Ligu prvaka te Kup UEFA, očito nikada neće prežaliti priliku za osvajanjem Premiershipa u sezoni 2013/14 kada je upravo on bio jedan od tragičara.

Igrala se utakmica 36. kola na Anfieldu protiv Chelseaja kada se Gerrard poskliznuo na centru, predao loptu Demba Bi nakon čega je Senegalac s lakoćom poentirao i donio pobjedu koja je Liverpoolu i Gerrardu odnijela dugo očekivani naslov: “Poskliznuo sam se u pogrešnom trenutku. Ne prođe niti jedan dan da ne pomislim što bi bilo da se nisam poskliznuo. Bi li sezona završila drugačije? Možda. Ne znam.”

Gerrard je otkrio i kada je prevagnuo da treba napustiti Liverpool. Bilo je to u studenom kada su Redsi gostovali na Santiago Bernabeu u sklopu Lige prvaka kada je trener Brendan Rodgers već otkrio Gerrardu da će mu dozirati minutažu. Pošto je u toj utakmici nastupio samo posljednjih 20 minuta u porazu rezultatom 1:0, popularni Stevie G odlučio je napustit Anfield Road i potražiti sreću na zapadnoj obali SAD-a.