Barcelona upisala važnu pobjedu i trenutno zasjela na prvo mjesto La Lige. Leo Messi je ponovo bio igrač odluke i spasitelj Barcelone.

(VIDEO) La Liga: Leo Messi donio pobjedu Barceloni protiv Atletica!

U sklopu 24. kola najjačeg razreda španjolskog ligaškog nogometa (La Liga) snage su odmjerili domaćin Atletico Madrid i Barcelona. Barcelona je u mini krizi nakon teškog poraza u ligi prvaka od PSG-a i jedva izborene domaće pobjede na Nou Campu u prošlom kolu protiv Leganesa. Atletico Madrid je u nizu od osam utakmica bez poraza zaredom u prvenstvu i nakon uspješno odrađene utakmice u Ligi prvaka (pobjeda protiv Bayer Leverkusena) u dobroj formi su dočekali Barcelonu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali nije manjkalo prilika s obje strane. Atletico je prvi imao pravu priliku za postizanje pogotka kada se u 16. minuti Antoine Griezmann našao unutar šestnaesterca u dobroj poziciji, ali njegov udarac je završio u bloku. Očekivano je Barcelona prednjačila u posjedu lopte, a Atletico je čekao prilike iz kontri i prekida. U 38. minuti Messi je bio jako blizu pogotka. Iz slobodnog udarca na samom rubu šestnaesterca odlično je tukao, ali je još bolje obranio oporavljenik Jan Oblak. Do kraja poluvremena Barcelona je imala još jednu priliku za vodstvo. Točnije, u 43. minuti Pique odlično reagira nakon ubačaja iz kornera, ali Oblak ponovo izlazi kao pobjednik.

Luis Suarez mogao je na samom početku drugog poluvremena zabiti za vodstvo Barcelone, ali bio je neprecizan u izglednoj situaciji. Par minuta poslije domaćini zamalo dolaze do vodstva. Najopasniji igrač Atletica Griezmann mogao je kazniti promašaje Barcelone, ali odlično reagira na vratima Barcelone Marc-Andre ter Stegen. U 64. minuti Barcelona dolazi do vodstva. Prvo se u izglednoj situaciji našao Suarez, ali njegov udarac završava u bloku obrambenih igrača Atletica. Odmah u nastavku akcije, nakon nekoliko odbijanja lopte u Atleticovom šestnaestercu, Rafinha sretno postiže pogodak za vodstvo gostiju. Već u 70. minuti Atletico poravnava rezultat. Dobili su slobodan udarac s lijeve strane odakle loptu u šestnaesterac šalje Koke, a najviši u skoku je Diego Godin i vraća stvari na početak. Ovakav rezultat bi najviše odgovarao trenutno prvoplasiranom Realu koji svoju utakmicu igra kasnije. Međutim, Messi je mislio drugačije. U 86. minuti Barcelona je ponovo povela i opet nakon gužve u Atleticovom šestnaestercu. Messi je prvo uputio udarac koji je završio u bloku i odbijenu loptu plasirao iza Oblaka u mrežu za konačnih 2:1.

Šime Vrsaljko odigrao je čitavu utakmicu za domaćine na desnom boku, dok je Ivan Rakitić ušao u igru za Barcelonu u 71. minuti umjesto Inieste. Nakon ove pobjede Barcelona je na prvom mjestu s osvojena 54 boda, dva boda i dvije utakmice više od Reala. Atletico je ostao na četvrtom mjestu s 45 bodova.