Leona Popović druga mlađa juniorka svijeta u slalomu

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu Leona Popović osvojila je osmo mjesto u slalomu, a u konkurenciji mlađih juniorki je druga...

Leona Popović

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Haftjel održan je ženski slalom. Amerikanka Paula Moltzan nova je svjetska prvakinja s 65 stotinki prednosti ispred njemačke predstavnice Marlene Schmotz. Brončanu medalju osvojila je Austrijanka Katharina Truppe s 99 stotinki zaostatka. Moltzan je i nakon prve vožnje bila u vodstvu.

Leona Popović je jako dobro odvezla prvu vožnju i završila je na devetoj poziciji s 1:88 sekundi zaostatka. Solidnim nastupom i drugoj vožnji popela se na osmu poziciju s 1:51 sekundi iza svjetske prvakinje, što je bilo dovoljno za srebro u poretku mlađih juniorki. Ponovila je tako uspjeh Andreje Komšić sa Svjetskog prvenstva 2013. godine.

Dodajmo ovome još jednu skijašku vijest. Na Svjetskom prvenstvu u snowboardu, koje je u tijeku u Kini, 14-godišnji Tino Stojak osvojio je odlično 27. mjesto.