Liga Kup: Dejan Lovren pogotkom u nadoknadi odveo Liverpool u četvrtfinale

Osmina finala: Liverpool - Swansea 2:1. U petoj minuti sudačke nadoknade Lovren je izbjegao pažnji domaće obrane i na drugoj vratnici dočekao ubačaj, te ga glavom pospremio u mrežu za veliko slavlje Redsa.

Osminafinala Liga kupa

LIVERPOOL – SWANSEA 2:1

Stadion Anfield. Gledatelja: 42.582. Sudac: Keith Stroud

Strijelci: 0:1 Emnes (65′), 1:1 Balotelli (86′), 2:1 Lovren (90′).

Crveni karton: Fernández (Liverpool).

LIVERPOOL: Jones, Manquillo, Touré, Lovren, Johnson, Lucas, Henderson, Marković (od 70′ Lallana), Coutinho, Borini, Lambert (od 79′ Balotelli).

SWANSEA: Tremmel, Rangel, Fernández, Williams, Taylor, Dyer (od 67′ Routledge), Fulton (od  88′ Carroll), Shelvey, Montero, Gomis (od 81′ Bony), Emnes.

Nogometaši Liverpoola izborili su četvrtfinale Liga kupa nakon što su u sudačkoj nadoknadi pogotkom Dejana Lovrena svladali Swanseu 2:1.

Gosti su poveli nakon lijepog voleja Emnesa u 55. minuti koji je iskoristio nonšalantnost domaće obrane. Domaćin je u život vratio Mario Balotelli u 86. minuti kojem je ovo bio tek drugi pogodak nakon dolaska iz redova Milana. Fabio Borini sjajno je nabacio s desne strane u srce kaznenog prostora, a Balotelli pospremio loptu u mrežu – 1:1.

Gol je šokirao goste koji su u 90. minuti ostali bez Federica Fernándeza koji je zaradio crveni karton nakon prekršaja na Philippeu Coutinhu. U petoj minuti sudačke nadoknade Lovren je izbjegao pažnji domaće obrane i na drugoj vratnici dočekao ubačaj, te ga glavom pospremio u mrežu za veliko slavlje Redsa.