Liga Nacija: Belgija potvrdila skupinu, susjedi remizirali sa Austrijom

Hrvatska pobjedom ostavila sve kombinacije otvorene u našoj skupini!

Nevjerojatnom pobjedom nad Španjolskom, Hrvatska je sebi ostavila mogućnost za prolaz skupine 4 UEFA lige nacija. O prolazu skupine će se odlučivati u nedjelju na Wembleyu protiv Engleza, gdje pobjednik iz tvog dvoboja preuzima jedinicu u skupini. U slučaju remia Španjolci idu dalje.

Od ostalih utakmica večeras u prvoj jakosnoj ligi, Belgijci su svladali Island rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme je završilo 0:0, da bi u drugom poluvremenu Michy Batshuayi zabio svoj 11. i 12. pogodak za nacionalnu ekipu. Island se ovim porazom oprašta od natjecanja sa ponižavajućih četiri poraza iz četiri utakmice.

Bosna i Hercegovina je odigrala mršavih 0:0 sa Austrijom u utakmici gdje im je bod osigurao prvo mjesto u skupini 3 druge jakosne lige. Austrija je pak bodom osigurala ostanak. Prva ekipa koja službeno napušta ovu diviziju je Sjeverna Irska.

Liga C nam je donijela utakmice grupe 2, gdje je Grčka pobijedila Finsku 1:0, strijelac je bio nesretni bek finske Granlund koji je zabio autogol. Finska ima već otprije potvrđenu jedinicu grupe. U toj je skupini još Mađarska svladala Estoniju. Willy Orban je načeo mrežu Estonije u osmoj minuti, da bi u drugom poluvremenu Szalai povisio na konačnih 2:0.

Posljednja jakosna liga, ponudila nam je dvoboje 1. skupine i 2. skupine. Gruzija je na gostovanju kod Andore odigrala 1:1, a sa istim rezultatom je završila utakmica Kazahstana i Latvije. Gruzija je prva u ovoj skupini 1, a Latviji i Andori preostaje u zadnjem kolu izbjegnuti posljednje mjesto. Grupa 2 se nakon pet kola nalazi u kompliciranoj situaciji. Naime Pobjedom Bjelorusije nad Luksemburgom 2:0 i slavljem Moldavije 1:0 jedno je sigurno. San Marino čvrsto drži posljednju poziciju skupine bez boda. Ostale tri ekipe imaju šansu u sljedećem kolu osvojiti skupinu ali najviše izgleda ima Bjelorusija koja ima najviše bodova i ide u goste San Marinu.