[VIDEO]Liga nacija: Furiozni Jedvaj srušio Španjolce

Pet pogodaka u drugom dijelu vidjeli su gledatelji na Maksimiru.

Fantastičnu utakmicu odigrali su Hrvatska i Španjolska pred 32000 gledatelja na Maksimiru u 5. kolu Lige nacija, a Hrvatska je slavila golom Tina Jedvaja u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova u drugom su igrači obje momčadi priuštile golijadu.

Hrvatska – Španjolska 3:2 (0:0)

strijelci: 1:0 Kramarić (54′), 1:1 Ceballos (56′), 2:1 Jedvaj (69′), 2:2 Ramos (p)(78′), 3:2 Jedvaj (93′)

Hrvatska: Kalinić. Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj, Rakitić (od 67. Vlašić), Brozović, Rebić (od 73. Brekalo), Modrić, Perišić, Kramarić (od 89. Pjaca), izbornik: Zlatko Dalić.

Španjolska: De Gea, Roberto, Ramos, Martinez, Alba, Ceballos,Busquets, Saul (od 74. Suso), Isco, Aspas (od 64. Morata), Rodrigo (od 61. Asensio), izbornik: Luis Enrique.

Uoči samog početka utakmice prigodne poklone za oproštaj od reprezentacije dobili su Vedran Ćorluka, Mario Mandžukić i Danijel Subašić. Ćarli je dobio dres sa brojem 103 (broj nastupa), Mandžo 89, a Suba 44.

Hrvatska je vrlo ofanzivno otvorila susret i postavila se autoritativno. Već u šestoj minuti sjajna prilika, Ivan Perišić je ušao po lijevoj strani u kazneni prostor, odlično je pucao u prvi kut, ali De Gea uz pomoć vratnice krajnjim naporom zaustavlja udarac.

Hrvatska je prvih pola sata djelovala dominantno kao da igra s nekom nižerangiranom reprezentacijom, Španjolci nisu uspjeli sastaviti dva dodavanja, a Vatreni su stezali obruč oko gola De Gee. U 29. minuti Rebić je ukrao loptu i sjurio se u šesnaesterac ali pokušaj dodavanja nije prošao.

Nakon toga opustila se Španjolska i postala ravnopravan suparnik, pokušavali su s nekim izletima ugroziti vrata Lovre Kalinića, ali bili su bezopasni do posljednje minute prvog poluvremena kada je Isco iz daljine pucao, a Kalinić dobro obranio.

Nastavili su kockasti sa visokim pritiskom i u drugom poluvremenu, a to ih je dovelo do vodstva. U 54. minuti Perišić je osujetio dodavanje Ramosa i glavom presjekao dodavanje, lopta se odbila do Andreja Kramarića koji istrčava sam pred De Geu i dovodi Hrvatsku u vodstvo. Ono je trajalo samo dvije minute, Španjolci su lijepo izigrali po lijevoj strani, Isco je vratio povratnu loptu, a Dani Ceballos lagano pospremio loptu u mrežu.

U 61. minuti Rebić i Perišić su lijepo kombinirali, potonji je zavrnio loptu u peterac, ali španjolska obrana je izbila loptu koja dolazi do Ivana Rakitića. Raketa je sam prošao kroz obranu Španjolske i snažno tukao ali preko gola. Preuzela je Španjolska kontrolu, imali su nekoliko poluprilika, ali obrana je sjajno reagirala.

A fantastično je reagirao Tin Jedvaj i na drugoj strani terena u 69. minuti. Luka Modrić ubacio na drugu stativu, Jedvaj je ostao sam i zakucao loptu za vodstvo Hrvatske 2:1. Imala je Hrvatska Španjolce na konopcima, Rebić je u 72. minuti izbjegao zaleđe i istrčao sam pred De Geu, ali vratar Manchester Uniteda obranio je udarac.

U 75. minuti stopostotna prilika za Španjolsku, najprije Kalinić zaustavlja udarac Susa, a onda Šime Vrsaljko sa crte izbija pokušaj Morate. Ipak već u sljedećoj minuti Vrsaljko je postao tragičar s obzirom da je igrao rukom, a sudac pokazao na bijelu točku. Ramos je poslao Kalinića u jednu, loptu u drugu stranu.

Duboko u sudačkoj nadoknadi fantastični Jedvaj postigao je drugi pogodak na utakmici. De Gea je zaustavio udarac Josipa Brekala, a najbrži na odbijancu bio je Jedvaj za pobjedu Vatrenih.