Liga nacija: Hrvatska izvukla remi pred praznom Rujevicom, ali ostala na posljednjem mjestu

Još jedan loš nastup Vatrenih.

Nakon debakla i potopa u Elcheu od Španjolske (6:0), hrvatska nogometna reprezentacija na praznoj Rujevici ugostila je Englesku u sklopu drugog kola Lige nacija i remizirala bez pogodaka, 0:0.

Od samog početka utakmice Tri Lava su u potpunosti dominirala, a najveću priliku prvog poluvremena imao je Eric Dier, koji je nakon kornera pogodio stativu. I iz prve prilike u nastavku gosti su pogodili okvir gola, točnije gredu i to Harry Kane, da bi prvu priliku Vatrenih vidjeli nakon slabašnog udarca Perišića ravno u Pickforda.

Uslijedile su dvije uzastopne prilike Marcusa Rashforda, no Domagoj Livaković u oba navrata izašao je kao pobjednik, da bi Kramarić u 67. minuti pucao daleko pored gola, baš kao i Rebić tri minute kasnije.

U 76. minuti Harry Kane je postigao gol, koji mu je opravdano zbog zaleđa poništen, a do kraja susreta nismo vidjeli prevelikih prilika. Tako je Hrvatska dva kola prije kraja ostala posljednja sa samo jednim, danas izborenim bodom.