Liga nacija: Milik iz penala odveo Poljsku među nositelje u kvalifikacijama za Euro

Forrest i Zeneli postigli su hattrickove večeras.

Večeras su odigrane posljednje utakmice razigravanja po grupama u Ligi nacija. Dok je u prvoj diviziji sve bilo jasno oko prolaska na Final four i ispadanja, u drugim divizijama je bilo nekoliko izravnih dvoboja koji su odlučivali i raspletima grupa.

Divizija 1

Poljska je gostovala u Portugalu i došla do važnog boda koji joj omogućava prvi šešir u kvalifikacijama za Euro 2020. godine. Andre Silva doveo je Portugal u vodstvo, a potom je Danilo Pereira skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton. Siguran izvođač bio je Arkadiusz Milik. Ovim remijem Poljska je preskočila Njemačku i uhvatila posljednju poziciju koja osigurava prvi šešir.

Na završni turnir u Portugal uz domaćina će igrati Nizozemska, Engleska i Švicarska, a u drugu diviziju ispadaju Island, Njemačka, Poljska i Hrvatska.

Divizija 2

Švedska je golovima Victora Lindelofa i Marcusa Berga savladala Rusiju, a pošto je prvi susret završio bez pogodaka, Šveđani su preuzeli prvu poziciju.

Uz Švedsku u prvu diviziju putuju Ukrajina, Danska i Bosna i Hercegovina. Ispali su Slovačka, Turska, Sjeverna Irska i Irska.

Divizija 3

Rumunjska je golom Tucudeana slavila u Crnoj Gori, pa je Srbiji imperativ bila pobjeda protiv Litve. Dugo su se mučili da bi otvorili Litavce, a onda je u 51. minuti Arturus Zulpa sam savladao svog vratara Setkusa. Nakon toga Mitrović, Prijović i Ljajić su zabili za glatku pobjedu dok je Petravicius ukrasio rezultat.

Škotima je u Glasgowu trebala bilo kakva pobjeda protiv Izraela za prolaz u viši rang. Izraelci dolaze u vodstvo preko Birama Kayala već u sedmoj minuti, ali fantastični James Forrest zabija hattrick vrijedan prolaska. Eran Zahavi je uspio vratiti nadu Izraelcima 15ak minuta prije kraja, ali više od toga nije išlo.

Škotska, Finska, Srbija i Norveška idu u razred više, a u posljednji rang će Slovenija, Litva, Estonija i najlošija trećeplasirana reprezentacija Cipar. Ciprani su za samo jedan gol bili slabiji od Crnogoraca.

Divizija 4

Kosovo i Azerbejdžan igrali su međusobno za prvo mjesto. Kosovari su u susret ušli sa dva boda prednosti, a već u drugoj minuti Arber Zeneli im je donio i pogodak prednosti. U nastavku je sjajni Zaneli zabio još dva pogotka i kompletirao hattrick, a u strijelce se upisao i Dinamovac Amir Rrahmani.

U revijalnom susretu Malta i Farski Otoci remizirali su 1:1, a sve važno dogodilo se u prvih nekoliko minuta. Farani su poveli preko Renea Joensena u trećoj minuti, a već u sljedećoj Juan Corbolan postavlja ispostavilo se konačni rezultat.

Gruzija, Bjelorusija, Kosovo i Makedonija izborili su prolazak u viši stupanj natjecanja.

Podsjećamo iz svake divizije (4 divizije) četiri pobjednika skupina (ukupno 16 reprezentacija) imaju pravo na dodatne kvalifikacije, a iz svake divizije jedna reprezentacija izboriti će Euro nakon dodatnih kvalifikacija.