Liga prvaka: Atletico Madrid minimalno svladao Leicester

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka Atletico je kod kuće s minimalnih 1:0 slavio protiv Leicestera. Strijelac jedinog pogotka bio je Griezmann.

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka na Vicente Calderonu Atletico Madrid je svladao Leciester City s minimalnih 1:0.

Četvrtfinalni dvoboj za koji je nekako bilo najmanje zanimanja potvrdio je takva očekivanja. Bila je to čvrsta utakmica u kojoj se više gledalo kako očuvati svoj gol. Jedini pogodak pao je iz kaznenog udarca te je Atletico imao još nekoliko prilika. S druge strane gosti se nisu previše istaknuli i svoju priliku morati će tražiti u uzvratu.

Sjajno je krenuo Atletico te već u petoj minuti imaju sjajnu priliku. Koke je pucao s nekih dvadesetak metara, bio je to dobar udarac, ali odsjeo je na vratnici. U 27. minuti prekršaj u vlastitom šesnaestercu radi Albrighton te sudac Eriksson pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je naravno preuzeo Antoine Griezmann, poslao vratara Schemeichelau jednu, a loptu u drugu stranu i donio prednost svojoj momčadi. Imao je još jednu dobru priliku pred kraj poluvremena ponovno Koke, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

U drugom poluvremenu igra je potpuno umrtvljena. Atletico je imao dominaciju u posjedu, ali više niti oni nisu previše gledali prema protivničkom golu. Poluvrijeme je završilo bez udaraca u okvir gola, a najvažniji trenutak dogodio se u 58. minuti. Tada je bitan Leicesterov igrač Robert Huth zaradio žuti karton zbog kojeg je suspendiran za uzvrat.

Uzvrat se naravno igra već idućeg utorka 18. travnja na Leicesterovom King Power stadionu.