Liga prvaka: Barcelona i PSG u četvrtfinalu

Barcelona i PSG pobijedili su Manchester City (2:1) odnosno Bayer (2:1) i tako potvrdili prednost koju su ostvarili u prvim utakmicama

Nogometaši Barcelone/Getty Images

Nogometaši Barcelone i PSG-a plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka. Barcelona je na domaćem travnjaku pobijedila Manchester City 2:1 i tako potvrdila pobjedu iz prve utakmice (2:0).

Domaćin je poveo u 67. minuti pogotkom Lionela Messija. Manchester je u 78. minuti ostao s igračem manje nakon što je Zabaleta zaradio drugi žuti karton. Ipak, u 89. minuti Kompany je zabio za 1:1, ali Barcelona je u 90. minuti stigla do pobjede golom Alvesa.

PSG je pak svladao Bayer 2:1. Parižani su u susret ušli s velikom prednošću iz prve utakmice od 4:0. Ipak, apotekari su poveli golom Sama u 6. minuti. Sedam minuta kasnije Marquinhos je zabio za 1:1. Gosti su imali i najstrožu kaznu u 28. minuti koju nije realizirao Rolfes. Pobjedu domaćinu donio je Lavezzi u 53. minuti, a apotekari su u 68. minuti ostali bez Cana koji je zaradio drugi žuti karton.

Utakmicu je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek.