Liga prvaka: Barcelona pobijedila, Lionel Messi za povijest

Messi je postigao hat-trick protiv APOEL-a i postao najbolji strijelac u povijesti Lige prvaka. Poraz Srninog Šahtara

Leo Messi i Ivan Rakitić/Getty Images

Bila je to večer za povijest, Lionel Messi postigao je tri gola u pobjedi Barcelone na gostovanju protiv APOEL-a (4:0) i postao najbolji strijelac Lige prvaka. Messi je tako stigao do brojke 74. u najelitnijem klupskom natjecanju na svijetu. Dosad je rekord držao Raul koji je postigao 71 gol. Cristiano Ronaldo drži treće mjesto sa 70 golova.

Ivan Rakitić igrao je u pobjedi Barcelone do 62. minute kada ga je zamijenio Xavi.

Šahtar je izgubio na domaćem travnjaku od Athletica. Darijo Srna igrao je cijelu utakmicu i zaradio je žuti karton.

Ljepoticu večeri odigrali su Manchester City i Bayern. Englezi su slavili 3:2 pogocima Aguera u 85. i 90. minuti. Inače, Bavarci su igrali s igračem manje od 20. minute nakon isključenja Benatije.

Rezultati:

Skupina E: CSKA Moskva – Roma 1:1 (Berezoutski 90/Totti 43), Manchester City – Bayern 3:2 (Aguero 21-11m, 85, 90/Alonso 40, Lewandowski 45)

Poredak: Bayern 12, Roma 5, CSKA 5, Manchester City 5 bodova.

Skupina F: APOEL – Barcelona 0:4 (Suarez 27, Mesi 38, 58, 87), PSG – Ajax 3:1 (Cavani 33, 83, Ibrahimović 78/Klaassen 67)

Poredak: PSG 13, Barcelona 12, Ajax 2, Apoel 1 bod.

Skupina G: Schalke – Chelsea 0:5 (Terry 2, Willian 29, Kirchhoff 44-ag, Drogba 76, Ramires 78), Sporting – Maribor 3:1 (Mane 10′, Nani 35′, Slimani 65’/Nascimento 42′-ag)

Poredak: Chelsea 11, Sporting 10, Schalke 5, Maribor 3 boda.

Skupina H: BATE – Porto 0:3 (Herrera 56, Martinez 65, Tello 89), Shakhtar – Athletic Bilbao 0:1 (San Jose 68)

Poredak: Porto 13, Shakhtar 8, Athletic 4, BATE 3 boda.