Liga prvaka: Bayern remijem bez pogodaka izbacio Sevillu i izborio polufinale

Bavarci nisu imali problema.

U potpunoj sjeni utakmice iz Madrida, Bayern je na Allianz Areni ugostio Sevillu. Bavarci su iz Španjolske donijeli lijepu prednost od 2:1, koju su obranili i u uzvratu remijem bez pogodaka prošli dalje.

Već u četvrtoj minuti James je iz slobodnog udarca pucao zamalo preko gola, a ni Robben u šestoj minuti nije pucao u okvir. Lewandowski je minutu kasnije glavom pucao uz sami kut, no Soria je izbio loptu u korner. Prvu priliku Španjolci su imali preko Sarabije, koji je u 12. minuti pucao preko gola, a Escudero je u 26. minuti pucao daleko pored gola. Do odmora je Hummels pucao preko gola s ruba kaznenog prostora, a Riberyjev udarac lakoćom je obranio Soria i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Lewandowski udarcem glavom preko gola, a Soria je tada obranio još dva udarca Mullera i Jamesa. Correa je mogao šokirati Bavarce, no u 59. minuti pogodio je gredu, a minutu kasnije Banega je pucao zamalo pored gola. Robben je 18 minuta prije kraja nakon odličnog soloprodora pucao zamalo pored gola, a to je ujedno bila i posljednja hvalevrijedna akcija na utakmici. U posljednjim trenutcima Correa je zaradio izravni crveni karton pa su gosti kraj utakmice proveli s igračem manje.