Liga prvaka : Bayern rutinski,Vida isključen!

Vida je isključen nakon samo 16 minuta.

Bayern je na Allianz areni ugostio turski Bešiktaš, i ostvario visoku pobjedu, koja će im trasirati put prema četvrtfinalu Lige prvaka.Posao Bavarcima olakšao je naš branič Domagoj Vida, koji je isključen već nakon 16 minuta igre. Izabranici Jupa Heyckensa slavili su 5-0 . Dvostruki strijelci bili su kapetan Thomas Muller i Robert Lewandowski, jedan je dodao Kingsley Coman.

Prvi važniji događaj desio se u 16. minuti.Bayern je imao kontru, Lewandowski je krenuo prema golu, a naš Domagoj Vida ga ruši i dobiva izravan crveni karton. Iz tog slobodnog udarca tukao je Rodriguez, zamalo pored gola.Imao je Bayern prigode i preko Alabe i Hummelsa, no nisu uspijevali zabiti. Najveću priliku gosti imaju u 39. minuti, Quaresma se izborio za prostor i tukao, Ulreich sjajno brani.

U 42. minuti Bayern vodi.Coman je probio lijevu stranu i ubacio, lopta se od Alabe odbija Mulleru,koji iz blizine zabija za vodstvo Bavaraca.

Na samom početku drugog dijela već je 2-0. Muller do Lewandowskog, koji gura loptu u sredinu. Na nju natrčava Coman i udvostručuje prednost njemačkog giganta.U 66. minuti 3-0 , kapetan Muller zabija svoj drugi pogodak.Asistent je sada Joshua Kimnich.U 79. minuti nakon odbijanca u strijelce se upisuje i Lewandowski. Konačnih 5-o postavio je sjajni Poljak svojim drugim pogotkom u 89. minuti.

U drugom dijelu Bešiktaš se branio, i uputio samo jedan udarac,koji je otišao daleko od gola. Bayern je susret završio s čak 35 udaraca, od toga 14 u okvir.

Bayern : Ulreich,Kimnich,Boateng,Hummels,Alaba,Martinez,Rodriguez(44.Robben),Coman(81.Ribery),Vidal(83.Tolisso),Muller,Lewandowski

Bešiktaš : Fabricio,Adriano,Vida(16.crveni karton),Pepe,Erkin(69.Gonul),Medel(85.Arslan),Talisca,Quaresma,Hutchinson,Love(57.Tošić)