Liga prvaka: Borussia pobijedila Zenit, Olympiacos bolji od Manchester Uniteda

Prve utakmice osmine finala: Zenit - Borussia (D) 2:4, Olympiacos - Manchester United 2:0

Robert Lewandowski/Getty Images

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su Zenit 4:2, dok je Olympiacos svladao Manchester United 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

U sjajnoj utakmici Borussia je ostvarila veliki rezultat na gostovanju. Nijemci su poveli pogocima Mkhitaryana (4′) i Reusa (5′) u ranoj fazi utakmice. Shatov je smanjio u 57. minuti, a Lewandowski je četiri minute kasnije vratio dva gola gostima (1:3). Hulk je smanjio iz penala u 69. minuti, a Lewandowski je dvije minute kasnije drugim  pogotkom postavio konačan rezultat.

Olympiacos je je pak pogocima Domingueza (38′) i Campbella (55′) nanio novi veliki udarac Manchester Unitedu.