Liga prvaka: De Gea branio nemoguće, Sevilla s Unitedom remizirala bez pogodaka

Nije bilo golova u Sevilli večeras.

Sevilla i Manchester United na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan remizirali su bez pogodaka, 0:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Muriel je već u četvrtoj minuti uputio dobar udarac, no De Gea je bio na mjestu. Deset minuta kasnije Banega puca visoko preko gola, a Navas je u 15. minuti pucao zamalo pored gola. Prvu veliku priliku za Crvene Vragove imao je Lukaku, čiji poluvolej iz 25. minute odlazi visoko preko gola.

U 28. minuti Correa je pucao ravno u De Geu, a devet minuta kasnije McTomminay je iznudio prvu intervenciju Rica. Correa je pokušao i u 41. minuti, no De Gea je bio siguran, baš kao i nakon pokušaja Muriela u sudačkoj nadoknadi i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Prvu veću priliku u nastavku imao je Muriel, koji je u 68. minuti pucao pored gola. Lenglet je pokušao glavom u 64. minuti, također u De Geu, a minutu kasnije Correa je nanizao trojicu igrača, no pucao preko gola. Nastavio se pritisak Seville pa je u 66. minuti De Gea morao braniti i pokušaj Banege iz slobodnog udarca, dok je Sarabia u 73. minuti glavom pucao preko gola.

Osam minuta prije kraja De Gea je ponovno upisao obranu, a u 83. minuti Lukaku je zabio gol, koji je opravdano zbog igranja rukom poništen. Dvije minute prije kraja Rashford je iz slobodnog udarca s 32 metra pucao pored gola i rezultat je ostao 0:0. Domaćin je imao 25 udaraca, od kojih osam u okvir gola, dok su Crveni Vragovi uputili jedan jedini udarac u okvir Sergija Rica.