Liga prvaka: Dinamo ispustio bod u posljednjim minutama

Olympiacos - GNK Dinamo Zagreb 2:1 (Pardo 65', 89' / Hodžić 21')

GNK Dinamo/Foto: facebook.com/dinamo

OLYMPIACOS: Roberto – Elabdellaoui, Siovas, Botia (od 51′ Da Costa), Masuaku – Milivojević, Kasami (od 80′ Finnbogason), Hernani (od 64′ Pardo), Fortounis, Seba – Ideye

DINAMO: Eduardo – Matel, Taravel, Goncalo, Pivarić – Machado, Rog, Antolić – Fernades (od 87′ Musa), Pjaca (od 80′ Sigali)- Hodžić (od 57′ Henriquez)

Dinamova europska avantura nakon četvrtog kola grupne faze Lige prvaka nije završila, ali je nakon poraza od Olympiakosa u Pireju postalo jasno kako momčad Zorana Mamića više nema nikakvih šansi za plasman među 16 najboljih momčadi Starog kontinenta.

Hrvatski prvak je pao na stadionu Karaiskakis isto kao u prvoj utakmici na Maksimiru, u posljednjim minutama susreta. Ipak, u današnjem dvoboju je Dinamo ipak uspio naplatiti promašaje iz prvog susreta od prije dva tjedna, no niti to nije bilo dovoljno zagrebačkoj momčadi za osvajanje boda ili sva tri.

Bolje je u susret ušao grčki prvak koji je pokušavao preko Fortounisa i Hernanija koji je glavom u 16. minuti zamalo svladao Eduarda koji je ipak započeo susret unatoč pogrešci od prije dva tjedna kada je uz suca Tagliaventa proglašen glavnim krivcem za domaći poraz od Olympiakosa, dok je Antonio Ježina ostao na klupi.

Kako to u nogometu često biva, kada ne zabiješ svoje prilike, primiš pogodak. Tako je bilo i ovoga puta, Pivarić je u 21. minuti odlično ubacio sa lijeve strane na vrh peterca gdje je Hodžić milimetarski precizno glavom svladao domaćeg vratara za veliko slavlje Modrih. Do kraja poluvremena nismo vidjeli previše uzbuđenja uz nekoliko pokušaja domaćih preko Sebe i Siovasa, no to je bilo premalo od momčadi koja je prije mjesec dana na Emiratesu svladala moćni Arsenal.

Drugi dio susreta je dao naslutiti kako će to biti dugih 45 minuta za Dinamo. Olympiakos je od početka pritisnuo, a neprecizni su bili pokušaji Pajtima Kasamija i Sebe, no u 52. minuti je grčki sastav došao do najveće prilike susreta. Ideye je pobjegao obrani Dinama neometano ušavši u kazneni prostor gostiju gdje ga ruši Goncalo i sudac Mateu Lahoz opravdano pokazuje na bijelu točku.

Ipak, Eduardo je pročitao pokušaj Fortounisa koji je pucao u donji lijevi kut čime je barem nakratko utišao kritičare. Pritisak Olympiakosa se nastavio, a s njim je došao i pogodak za izjednačenje koji je postigao Pardo u 65. minuti u svom prvom dodiru s loptom. Lijepo se izvukao na desnu stranu Dinamove obrane gdje je lakoćom pucao pored Pivarića u nebranjeni kut Eudardova gola. U nastavku se pokazalo kako će Kolumbijac biti glavna karika ovog dvoboja.

Nastavila se dominacija domaćih koji su ostavljali puno prostora u obrani koji Dinamo nije znao iskoristiti, i upravo iz jedne lijepe kontre Dinama se izrodila rekontra grčkog sastava u kojoj je Pivarić nedozvoljeno zaustavio Parda, dok mu je španjolski sudac ponovno opravdano pokazao drugi žuti karton što je značilo raniji odlazak ‘pod tuš’.

Trener Dinama je pokušao spasiti stvar uvođenjem Sigalija, no Modri su kao i mnogo puta do sad uspjeli primiti pogodak u posljednjim trenucima utakmice, ovoga puta u 89. minuti kada je ponovno koban bio Pardo koji je lijepo matirao Eduarda iz blizine sa desne strane upravo na mjestu gdje je Dinamu nedostajao igrač isključenjem Pivarića.

Ovim porazom je zagrebačka momčad izgubila sve nade u prolazak, dok je s aktualnim porazom upisala četvrti zaredom nakon posrtaja na Maksimiru protiv Olympiakosa, te gostujućih poraza protiv Rijeke i Splita.

U drugom susretu skupine F je Bayern na Allianz areni rutinski svladao Arsenala s visokih 5:1 osvetivši se tako Topnicima za poraz na Emiratesu od prije dva tjedna. Golijadu je otvorio, tko drugi, nego Robert Lewandovski u 10. minuti, a kanonadu engleske momčadi su nastavili Muller sa dva pogotka, te Robben i Alaba sa po jednim postignutim zgoditkom.