Liga prvaka: Dinamo potopljen na Allianz Areni

Nakon dva kola, Dinamo i Olympiakos imaju po tri boda, Arsenal je još uvijek bez, dok je Bayern stopostotan.

BAYERN MÜNCHEN – DINAMO ZAGREB 5:0 (Costa 13′, Lewandowski 21′, 28′, 55′, Götze 25′)
Bayern:
Neuer; Lahm, Boateng, Alaba, Bernat; Thiago, Kimmich, Gotze; Coman, Douglas Costa, Lewandowski
Dinamo: Eduardo; Matel, Taravel, Benković, Pivarić; Ademi, Machado, Antolić; Soudani, Pjaca, Fernandes

Igrači Dinama nisu izdržali na gostovanja na Allianz Areni. Pred 71.000 gledatelja domaći su slavili s visokih 5:0 i tako okončali seriju Modrih od 45 utakmica bez poraza. Dinamo je čak i mogao povesti. Nakon jedne nespretne reakcije u obrani Bavaraca, Marko Pjaca je došao do lopte, išao na desnu stranu, no kada je trebao šutirati spetljao se i opasnost je očišćena.

No odmah idućoj minuta Bayern dolazi do vodstva. Douglas Costa je probio po lijevoj strani, obrana Dinama ga je gledala u čudu,  a Costa je pucao u bliži kut te svladao neopreznog Eduarda. Devet minuta kasnije Bavarci dupliraju prednost. Nakon što je mladi Filip Benković pogriješio na 40 metara od gola i spotaknuo se, Thiago Alcantara uzima loptu, juri na gol, a Robert Lewandowski prati akciju i posprema dodavanje Alcantare za 2:0.

Tri minute kasnije, Mario Götze pogađa za 3:0 uz veliku pomoć Eduarda kojemu lopta prolazi “kroz ruke”. Bayern je nastavio golom svako tri minute. U 28. minut nakon centaršuta Lewandowski je najviši u skoku te se njegova lopta od grede odbija iza crte za 4:0. Taj rezultat je ostao do poluvremena.

U drugom poluvremenu Bayern je malo spustio u brzinu niže. No svejedno su nakon lijepe akciju poentirali za 5:0 preko Lewandowskog u 55. minuti. Do kraja utakmica Dinamo je imao par poluprilika nakon kontre koje nisu realizirali Soudani, odnosno Fernandes. U 76. minuti je i Lewandowski imao situaciju jedan na jedan sa Eduardom, no Portugalac je sada bio uspješniji.

Dinamo u iduća dva kola igra protiv Olympiakosa i tada ćemo znati kolike su zaista šanse Modrih da prezime u Europi. Treba napomenuti kako su navijači Dinama od prve do zadnje minute bodrili igrače bez incidenata te su ih na kraju ispratili pljeskom.

REZULTATI:
Bayern – DINAMO 5-0 (Douglas Costa 13, Lewandowski 21, 28, 55, Gotze 25)
Arsenal – Olympiakos 2-3 (Walcott 35, Sanchez 65 / Pardo (33), Fortounis 40, Finnbogason 66)