Liga prvaka: Drama u skupini B

Nakon dva kola u skupini B Lige prvaka sve momčadi imaju po tri boda...

Skupina B Lige prvaka postala je nevjerojatno zanimljiva. U dramatičnoj utakmici CSKA je u Moskvi svladao PSV 3:2. Rusi su na poluvremenu imali tri pogotka prednosti, no PSV je smanjio i, nakon pobjede protiv Manchester Uniteda, gotovo je ostvario još jedan pozitivan rezultat. Igrala se sedma minuta kad je Tošić ubacio iz kornera, a u nastavku akcije je Musa iz blizine pogodio za vodstvo CSKA. Fernandes je u 21. minuti ubacio, a Doumbia je sjajnim udarcem glavom povisio na 2:0.

U 36. minuti je Zoet u kaznenom prostoru oborio Tošića, a Doumbia je s bijele točke postigao svoj drugi pogodak. Mogao je postići i hat-trick, no osam minuta kasnije nije iskoristio novi kazneni udarac. Nakon točno sat vremena igre Maher je proigrao Lestiennea, koji je smanjio rezultat. Isti igrač je u 68. minuti postigao novi pogodak za konačnih 3:2. PSV je u 80. minuti ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Ariasa.

Neizvjesnosti nije nedostajalo niti u utakmici Manchester Uniteda i Wolfsburga. U četvrtoj minuti su gosti prekrasno izigrali obranu Crvenih vragova i Caligiuri je lijepim udarcem svladao nemoćnog De Geu. Potom je Manchester United preuzeo inicijativu, ali Wolfsburg se mirno branio. U 13. minuti je Dante odlično blokirao Matin udarac. U idućoj akciji je Martial s vrha kaznenog prostora pucao nekoliko centimetara pokraj gola. U 26. minuti je Mata uposlio Rooneya, no on je u sjajnoj prilici iz blizine pucao daleko preko gola.

Osam minuta nakon toga ipak je stiglo izjednačenje kad je Caligiuri rukom zaustavio Matin ubačaj, a sjajni Španjolac je iskoristio kazneni udarac za svoj prvi pogodak u Ligi prvaka nakon prosinca 2012. godine. Mata je bio ključni čovjek Manchester Uniteda. U 53. minuti je prekrasno ubacio, a Smalling je uklizavanjem donio pobjedu engleskom predstavniku. Tako je treći puta u karijeri Mata upisao pogodak i asistenciju na jednoj utakmici.