Liga prvaka: Favoriti sigurni u skupini A, Ronaldo ispisuje povijest kraljevskog kluba

U skupini A su i nakon drugog kola stopostotni ostali PSG i Real Madrid.

Real Madrid i dalje mirno plovi Ligom prvaka i još uvijek je jedan od pet klubova iz liga Petice koji u aktualnoj sezoni nije izgubio utakmicu. Na osmoj postaji ove sezone srušili su Malmo s dva pogotka Cristiana Ronalda koji je sada izjednačen s legendarnim Raulom na čelu ljestvice strijelaca Reala svih vremena.

U početnoj postavi je dvoboj započeo Mateo Kovačić koji je vrlo dobro odrađivao posao do 73. minute kada ga je u veznom redu zamijenio Lucas Vazquez, asistent za drugi pogodak Ronalda. Luka Modrić je dvoboj započeo na klupi za pričuve pošto ga Rafael Benitez čuva za gradski derbi protiv Atletica koji je na rasporedu ovog vikenda.

Ipak, najbolji hrvatski nogometaš je u igru ušao u 68. minuti kada je zamijenio Karima Benzemu. Real je u ovom dvoboju igrao bez ozlijeđenog kapetana Ramosa, Pepea, Danila, Jamesa i Garetha Balea, no prema nekim prognozama svi bi trebali biti spremni za derbi Madrileno. Uz njih, na terenu nije bilo i Marcela koji je također odmoren za dvoboj protiv Atletica.

U nesadržajnom dvoboju na Swedbank stadionu Real je poveo nakon lijepe akcije koju je u 29. minuti povukao Kovačić dodavanjem za Isca koji proslijeđuje za Ronalda koji je rutinski svladao domaćeg vratara Wilanda postigavši svoj 500. pogodak u profesionalnoj karijeri. U 78. minuti Realu je još više olakšan put do pobjede kada je Cuneyt Cakir drugi žuti karton pokazao Victoru Yotunu zbog udaranja laktom mladom Lucasa Vazqueza.

Do kraja je Ronaldo upravo na asisteniciju Vazqueza postigao svoj drugi pogodak u 90. minuti što mu je bio 67. za Real u Ligi prvaka čime je prestigao Raula na vječnoj ljestvici strijelaca kraljevskog kluba u najelitnijem klupskom natjecanju Europe.

U drugom susretu skupine A na stadionu u Lavovu su se sastali domaći Šahtar, iako ukrajinski klub to i nije u pravom smislu te riječi, i PSG koji prvim mjesto na ljestvici francuskog prvenstva trasira put prema novoj tituli.

Nakon prošlogodišnjeg ispadanja u četvrtfinalu Lige prvaka, ni ove sezone im zasad ne ide puno lošije. Uvjerljivo su s 3:0 slavili protiv momčadi Mircee Lucescua u kojoj je kapetansku traku ponovno nosio Darijo Srna, dok Eduardo nije ulazio u igru.

Obje su momčadi u najjačim sastavima izašle na teren, a sve je praktički bilo riješeno već u 23. minuti kada su Parižani poveli s 2:0. Ekipu Laurenta Blanca u vodstvo je doveo reprezentativac Obale Bjelokosti Serge Aurier na asistenciju Maxwella, dok je 16 minuta kasnije uposlio Davida Luiza za udvostručenje vodstva i mirnu pobjedu PSG-a.

Do kraja susreta je hrvatski reprezentativac u 90. minuti poslao loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:0. Dominaciju Reala i PSG-a u ovoj skupini dokazuje i činjenica kako u prva dva kola nisu primili nijedan pogodak, a u sljedećem kolu igraju međusobno na Parku Prinčeva, a njihov dvoboj će zasigurno odlučiti i pobjednika skupine A.