Liga prvaka : Fred golčinom srušio Romu!

Fred sjajnim pogotkom srušio Vučicu.

Shakhtar i Roma odmjerili su snage na stadionu Metalista u Kharkivu .U hladnim ukrajinskim uvjetima Shakhtar je slavio 2-1 pogotcima Ferreyre i Freda, dok je za goste zabio Under. Roma je odigrala dobro prvo poluvrijeme, Shakhtar drugo.

Počelo je otvoreno s obje strane. Roma je bila bolji protivnik, i stvarala je velike probleme obrani nominalnog domaćina. Perotti i Kolarov su se sjajno nadopunjavali,a Džeko i Under bili su prava napast za zadnju liniju ukrajinskog prvaka. Napadi Rimljana isplatili su se u 42. minuti. Džeko je sjajno pronašao Undera, čiji udarac nakon odbijanca završava u mreži Pyatova.

Na početku drugog dijela Shakthar je zaigrao opasnije. Rakitsky u 52.minuti šalje loptu preko cijelog terena i gura u priliku Ferreyru, koji lažnjakom izbacuje Manolasa i poentira za 1-1.Četiri minute kasnije mogli su Ukrajinci preokrenuti, no udarac Marlosa sjajno zaustavlja Alisson. U 61. Taison fantastično tuče, no Alisson još ljepše brani. Roma je opasno živjela u tim trenutcima.Deset minuta kasnije ni Alisson nije mogao ništa. Strootman je napravio prekršaj u opasnoj zoni, a Fred fantastičnim pogotkom pod gredu iz slobodnjaka donosi prednost Shaktharu.

Eusebio Di Francesco tada u igru ubacuje Peresa i Gersona, umjesto Florenzija i Undera.

No, ni to nije pomoglo talijanskoj momčadi, koja u drugom dijelu nije konkrentnije zaprijetila golu Pyatova.

U 93.minuti Ferreyra je imao šansu donijeti svojoj momčadi dva razlike. no Bruno Peres vadi loptu s gol-crte.

Naš Darijo Srna bio je na tribinama stadiona.