Liga prvaka: Ivan Rakitić zamijenjen u porazu Barcelone, Dariju Srni žuti karton u remiju Šahtara

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 69. minute, Srni devedeset minuta, Šahtar primio izjednačujući gol u nadoknadi

Ivan Rakitić/Getty Images

Nogometaši PSG-a pobijedili su Barcelonu 3:2 u utakmici 2. kola Lige prvaka i tako su 30. utakmicu zaredom na domaćem travnjaku u europskom natjecanju ostali neporaženi. Parižani su skinuli veliki skalp u najelitnijem klupskom natjecanju na svijetu. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je d0 69. minute kada ga je zamijenio Iniesta. Rakitić nije najbolje reagirao u 26. minuti kod drugog pogotka domaćina kada ga je preletjela lopta nakon kornera, a Verratti ju je pospremio u mrežu.

Neymar je u 56. minuti vratio Barcelonu u igru pogotkom za 2:3, ali domaćin je izdržao do kraja. Barcelona je imala prilike za remi, u 82. minuti Jordi Alba poslao je loptu pored Sirigua, ali Marquinhos je očistio opasnost. Četiri minute kasnije  Munir je pogodio vratnicu.

Dario Srna odigrao je cijelu utakmicu za Šahtar u remiju ukrajinskog kluba protiv Porta 2:2. Hrvatski reprezentativac zaradio je žuti karton u 48. minuti. Da stvar bude gora za domaćina, Porto je izjednačujući gol zabio u 93. minuti.

Rezultati 2. kola, skupina E: CSKA Moskva – Bayern 0:1, Manchester City – Roma 1:1.

Skupina F: APOEL – Ajax 1:1, PSG – Barcelona 3:2.

Skupina G: Schalke – Maribor 1:1, Sporting – Chelsea 0:1.

Skupina H: BATE Borisov – Athletic Bilbao 2:1, Šahtar – Porto 2:2.