[Video] Liga prvaka: Liverpool s tricom ispratio Maribor, Guardiola iz Napulja s punim plijenom

Odličnu utakmicu gledatelji su vidjeli u Napulju gdje je Manchester City uzeo puni plijen, kao i Shakhtar na domaćem terenu protiv Feyenoorda.

Sevilla je, nakon blamaže u Moskvi u prošlom kolu, uspjela pobijediti Spartak, dok je Liverpool Mariboru zabio “samo” tri gola. Odličnu utakmicu gledatelji su vidjeli u Napulju gdje je Manchester City uzeo puni plijen, kao i Shakhtar na domaćem terenu protiv Feyenoorda. Porto je uzvratio Leipzigu nakon poraza u prošlom kolu.

Skupina E

Sevilla – Spartak Moscow 2:1

Domaćin je uspio probiti goste u 30. minuti. Ever Banega izveo je udarac iz kuta, a najviši u skoku bio Clement Lenglet.

U 60. minuti Sevilla udvostručuje prednost. Banega je bio strijelac fantastičnim udarcem s ruba šestnaesterca. Ze Luis u 79. minuti smanjuje zaostatak udarcem iz blizine nakon što mu se lopta sretno odbila.

Liverpool – Maribor 3:0

Na Anfieldu u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka. Liverpool je poveo u 49. minuti kada je Mohamed Salah pogodio iz blizine nakon ubačaja Trenta Alexander-Arnolda. Tri minute poslije domaćin je dobio priliku iz kaznenog udarca, ali udarac Jamesa Milnera čita Jasmin Handanovič na vratima Maribora uz pomoć vratnice. U 64. minuti Emre Can postiže pogodak za 2:0 snažnim prizemnim udarcem nakon lijepe timske akcije i asistencije Milnera. Daniel Sturridge u 90. minuti diže prednost na 3:0 udarcem iz blizine nakon ubačaja Alberta Morena.

Skupina F

Napoli – Manchester City 2:4

U 21. minuti domaćin dolazi do vodstva nakon prekrasne akcije. Dries Mertens i Lorenzo Insigne izigrali su obranu gostiju duplim pasom, a potonji je precizno pogodio za 1:0. Gosti u 34. minuti izjednačavaju. Ilkay Gundogan ubacio je loptu u kazneni prostor Napolija s desne strane, a najviši u skoku bio je Nicolas Otamendi.

U 48. minuti gosti dolaze do preokreta. Leroy Sane ubacio je loptu iz kornera, a najviši u skoku bio John Stones. Napoli dolazi u 62. minuti do izjednačenja nakon što je Jorginho bio precizan s bijele točke. Ponovno gosti vode od 69. minute nakon kontre i pogotka Sergija Aguera. Do kraja susreta gosti zabijaju još jedan pogodak. U 92. minuti gosti su povukli kontru koju je završio pogotkom Raheem Sterling nakon dodavanja Kevina de Bruynea.

Shakhtar – Feyenoord 3:1

Prvak Nizozemske je došao do vodstva u 12. minuti kada je gol glavom zabio Nicolai Jorgensen nakon ubacivanja Stevena Berghuisa s desne strane. Međutim, već u 14. minuti domaćin dolazi do izjednačenja. Facundo Ferreyra je bio precizan iz blizine nakon što mu se lopta sretno odbila. U 17. minuti Shakhtar dolazi do prvog vodstva. Marlos je bio strijelac prekrasnim udarcem s ruba šestnaesterca.

Marlos je ponovno strijelac u 68. minuti za 3:1 nakon odlične timske akcije i asistencije Ferreyre.

Skupina G

Porto – RB Leipzig 3:1

Domaćin dolazi do prednosti u 13. minuti kada se nakon gužve u kaznenom prostoru Leipziga najbolje snalazi strijelac Hector Herrera.

Leipzig u 48. minuti dolazi do izjednačenja kada lijepu akciju još ljepšim pogotkom završava Timo Werner nakon odlične lopte Marcela Sabitzera. U 61. minuti domaćin ponovno vodi. Loptu je iz slobodnog udarca u šestnaesterac gostiju ubacio Alex Telles, a precizno glavom pogodio Danilo Pereira. U zadnjim trenucima utakmice, točnije u 93. minuti, Porto postiže pogodak za konačnih 3:1. Strijelac je bio Maximiliano Pereira odličnim udarcem nakon kontre i dodavanja Vincenta Aboubakara.