Liga prvaka 3. kolo

[VIDEO] Liga prvaka: Lovren sudjelovao u demoliranju Maribora, Spartak iznenadio Sevillu!

Težak poraz doživio je Maribor na domaćem terenu. Liverpool, u čijim redovima igra Dejan Lovren, s visokih 7:0 pobijedio je na gostovanju.

Večeras su se odigrale utakmice 3. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H.

Liverpool je gostovao u Mariboru i pobijedio domaćina s visokih 7:0. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za pobjednike. Šokantan poraz doživjela je Sevilla na gostovanju u Moskvi kod Spartaka. Monaco našeg Danijela Subašića doživio je poraz na domaćem terenu, a Leipzig je došao do povijesne pobjede u Ligi prvaka. Napoli je poražen u Manchesteru uz promašeni jedanaesterac, a Feyenoord je upisao i treći poraz.

SKUPINA E

Maribor – Liverpool 0:7

Liverpool je poveo u 4. minuti kada je Roberto Firmino bio precizan nakon dodavanja Mohameda Salaha. Već u 13. minuti gosti iz grada Beatlesa dižu prednost na 2:0. Lijep pogodak iz voleja postigao je Coutinho unutar šestnaesterca domaćina na asistenciju Jamesa Milnera. U 19. minuti novi pogodak je u mreži Maribora. Asistent za prvi pogodak Salah postiže pogodak nakon asistencije Firmina, strijelca prvog pogotka. Do kraja poluvremena Liverpool zabija četvrti pogodak. Ponovo je strijelac Salah koji lako pogađa nakon dodavanja Alberta Morena. U 54. minuti Liverpool zabija novi pogodak. Za 5:0 pogodio je Firmino nakon ubačaja Coutinha iz slobodnog udarca. Do kraja susreta Liverpool postiže još dva pogotka. Za 6:0 zabio je Alex Oxlade-Chamberlain u 86. minuti, a sedmi pogodak Liverpoola u mreži Jasmina Handanoviča djelo je Trenta Alexander-Arnolda iz 90. minute. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

Spartak Moskva – Sevilla 5:1

Domaćin prvi dolazi do vodstva u 18. minuti kada Quincy Promes zabija glavom nakon ubačaja Andreja Eshchenka. U 31. minuti Sevilla izjednačava preko Simona Kjaera koji se najbolje snašao nakon gužve u šestnaestercu domaćina. U drugom poluvremenu domaćin ponovo prvi dolazi do vodstva. Lorenzo Melgarejo bio je precizan u 58. minuti s ruba šestnaesterca nakon asistencije Promesa. U 67. minuti Spartak vodi s visokih 3:1. Denis Glushakov je odlično pogodio iz voleja s ruba šestnaesterca. Igrala se 74. minuta kada domaćin odlazi na nedostižnih 4:1. Precizan je bio Luiz Adriano nakon još jedne asistencije Promesa. Za 5:1 u sudačkoj nadoknadi zabio je igrač utakmice Promes. Za Spartak je Mario Pašalić ušao u 57. minuti.

SKUPINA G

Monaco – Bešiktaš 1:2

Domaćin je poveo nakon pola sata igre kada je gol postigao Radamel Falcao nakon lijepe asistencije Baldea Keite, ovoljetnog pojačanja pristiglog iz Lazija. Međutim, gosti iz Istanbula već u 34. minuti izjednačavaju preko Cenka Tosuna. Tosun je glavom pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Ricarda Quaresme. Gosti u drugom poluvremenu postižu pogodak za preokret. Ponovo je strijelac bio Tosun u 54. minuti nakon asistencije Ryana Babela u šestnaestercu domaćina. Za Monaco je čitavu utakmicu branio naš Danijel Subašić, dok Matej Mitrović nije ulazio u igru za Bešiktaš.

RB Leipzig – Porto 3:2

Domaćine u vodstvo u 8. minuti dovodi kapetan Willi Orban koji nakon odbijanca loptu precizno posprema u mrežu. Gosti izjednačavaju u 18. minuti preko kamerunskog napadača Vincenta Aboubakara koji je zabio unutar šestnaesterca domaćina nakon asistencije Felipea. Domaćin ponovo vodi u 38. minuti nakon što je Emil Forsberg lijepo pogodio u desnu stranu gola. U 41. minuti Leipzig povećava vodstvo na 3:1 preko Jean-Kevina Augustina koji je zabio lijep pogodak udarcem izvan šestnaesterca. Do kraja poluvremena Porto smanjuje na 3:2. Strijelac je u 44. minuti bio Ivan Marcano nakon ubačaja Hectora Herere iz kornera.

SKUPINA F

Manchester City – Napoli 2:1

Domaćine je u vodstvo u 9. minuti doveo Raheem Sterling nakon što je pospremio odbijenu loptu. Već u 13. minuti City vodi 2:0. Strijelac za povećanje vodstva bio je Gabriel Jesus nakon asistencije Kevina de Bruynea. Napoli je mogao do smanjenja rezultatskog deficita u 38. minuti nakon dosuđenog kaznenog udarca. Međutim, neprecizan je s bijele točke bio Dries Mertens kojem je udarac obranio Ederson. Napoli je u 72. minuti dobio novi kazneni udarac kojeg uspijevaju realizirati. Precizan je s bijele točke Amadou Diawara. Marko Rog odgledao je utakmicu na klupi za pričuve.

Feyenoord – Shakhtar 1:2

Nizozemski prvak dolazi do vodstva u ranoj fazi utakmice. Igrala se 8. minuta kada je Steven Berghuis pokupio odbijenu loptu i glavom zabio za vodstvo. Gosti dolaze do izjednačenja u 24. minuti pogotkom Bernarda nakon asistencije Freda. U drugom poluvremenu gosti iz Donjecka prvi put vode. Ponovo je Bernard strijelac u 54. minuti kada loptu glavom posprema u mrežu nakon ubačaja Bogdana Butka.