Liga prvaka: Manchester slavi, večeras ispisali povijest!

Porto i Roma su odigrali uzbudljivu utakmicu na Dragau, koja je odlučena u produžecima

14 pobjeda, dva remia i jedan poraz, Manchester United je upisao otkako ga je preuzeo Ole Gunnar Solskjer. Taj jedan poraz se dogodio prvije dva tjedna, protiv PSG-a u prvoj utakmici osmine finala. Pariz je pogocima Presnela Kimpembea i Kyliana Mbapea osigurao prednost od 2:0, a tu prednost nitko u povijesti Lige prvaka nije uspio okrenuti kada se dogodila  kao Unitedu na domaćem terenu.

‘Solskjaer has done it!’ poklik je koji se pamti iz finala 1998. kada je sadašnji strateg Uniteda zabio za 2:1 i preokret u produžecima Unitedu donio nevjerojatnu titulu europskog prvaka. Večeras se upisao ponovno u povijesne knjige Lige prvaka sa pobjedom na Parku prinčeva od 1:3!

Susret je krenuo loše po PSG. Jednu lošu povratnu loptu Thile Kehrera prema Buffonu, presjekao je Romelu Lukaku i dobro odreagiravši, smjestio je u mrežu Parižana. Deset minuta kasnije, točnije u 12. minuti, PSG je poravnao rezultat. Kylian Mbape sjajno je izbjegao zaleđe i prebacio na drugu vratnicu loptu gdje Juan Bernat nije imao težak zadatak.

United se nije predavao nego je čekao svoju šansu. Upravo nakon neugodnog udarca Rashforda, Buffon ne čisti dobro loptu, a na mjestu se našao Lukaku za njegov drugi pogodak na utakmici.

Dugo je rezultat nakon toga mirovao. Ušlo se već u sudačku nadoknadu kada je Didier Dalot potegnuo iz daljine no lopta je od bloka otišla u korner. Gostujući braniči su se već uputili prema kaznenom prostoru domaćina, kada je glavni sudac utakmice Damir Skomina dobio poziv za VAR. Na prvu se činilo čudnom odlukom i svakako udarac Dalota je izgledao bezazlen, no usporena snimka je pokazala da je lopta udarila Presnela Kimpembea u ruku pokušavajući blokirati udarac.

Cijeli stadion je bio u čudu, igrači nisu mogli vjerovati, a Unitedu se osmjehnula ponovno sreća. Marcus Rashford je namjestio loptu i neobranjivo poslao loptu iza Buffonovih leđa i slavlje je moglo početi. ‘Solskjer has done it!’ sa deset prvotimaca na listi ozljeđenih i bez da im je itko davao ikakve šanse u ovom dvoboju.

U drugom susretu vidjeli smo uzbudljivu utakmicu na Dragau. Porto i Roma odigrali su uzbudljivu utakmicu koja je otišla u produžetke. Prva utakmica u Rimu je završila s 2:1, a taj rezultat je bio i u Portugalu nakon 90 minuta. Poveo je Porto golom Soaresa nakon 26 minuta igre. Na 1:1 smanjio je Daniele De Rossi iz jedanaesterca. Početkom drugog poluvremena, ukupni rezultat je izjednačio Moussa Marega.

Nakon 90 minuta otišlo se u produžetke. Nepreciznost je Romu koštala da povede produžecima, a naplata je došla u 117-oj minuti. Nakon jedne situacije u šesnaestercu, javio se VAR. Nakon pregledavanja snimke, glavni sudac Cakir je pokazao na bijelu točku. Brazilac Telles je preuzeo odgovornost i snažnim udarcem realizirao je kazneni udarac za Porto koji ih je odveo u četvrt finale.