Liga prvaka: Maribor europsku sezonu završio s tri osvojena boda

Uspješnu sezonu u Ligi prvaka Maribor završio remijem protiv Seville. Uz tri neodlučena rezultata, upisali su isti broj poraza.

Nogometaši Maribora nakon tri godine ponovo su se natjecali u najelitnijem europskom nogometnom natjecanju. Europsku jesen završili su s tri osvojena boda, a mogli su u posljednjem susretu izvući koji bod više.

Odlično je Maribor otvorio europsku sezonu u Ligi prvaka, pogotkom pred kraj susreta protiv favoriziranog Spartaka iz Moskve uspio je izvući bod. Nakon prve utakmice uslijedila su tri poraza, zbog čega Slovenci nisu više mogli računati na prolazak skupine. Španjolska Sevilla tek je pred kraj poluvremena uspjela svladati odličnog Jasmina Handanovića, koji je unatoč svojim godinama pokazao odlične reflekse i spriječio brojne pogotke. U Andaluziji su za poraz s 3:0 bile kobne greške u obrani i loše zatvaranje protivnika na sredini terena, što je Wissam Ben Yeder iskoristio i postigao sva tri pogotka.

Uslijedila su dva okršaja s još jednim velikanom, engleski Liverpool opravdao je ulogu favorita u obje utakmice te u oba navrata slavio, ukupnom gol razlikom 10:0. Prvi susret u Ljudskom vrtu završen je s visokih 0:7, već u prvom poluvremenu »vijoličasti« su morali četiri puta po loptu u svoju mrežu. Rani pogodak u mreži domaćina dao je krila Englezima i zadali su Mariboru najviši poraz u Ligi prvaka, dok je Liverpool stigao do najviše pobjede na gostovanjima. U četvrtom kolu Maribor je gostovao kod Liverpoola i neosvrćući se na poraz u Ljudskom vrtu, Maribor je imao na Anfieldu potporu od čak 2.500 svojih navijača Viola. Liverpool je držao kontrolu nad igrom, međutim u prvom dijelu ponovo se iskazao Handanović i na odmor su protivnici otišli bez golova. U nastavku Liverpool stiže do tri pogotka i bio je to posljednji poraz Maribora u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Puno lakše su se Slovenci nosili s Rusima i Španjolcima, čak su u nekim trenucima imali šanse za ostvarenje pobjeda. U hladnoj Moskvi Maribor se suočio s nekoliko ozljeda, te je morao njihov trener Darko Milanič napraviti promjene u sastavu. U susretu gdje nije bilo puno prilika, mogao je Maribor osvojiti sva tri boda, da je iskoristio priliku u 50. minuti, susret je mogao otići u drugom smjeru. Rusi su vodeći pogodak postigli u 82. minuti, međutim uporni nogometaši Maribora nisu se predali i stigli do boda u sučevoj nadoknadi. Posljednja utakmica odigrana je u Mariboru, a protivnik je stigao iz Seville. Kao i u svim prethodnim utakmica slovenski prvaci dozvolili su kontrolu lopte protivniku, unatoč tome bili su opasniji u napadu. Maribor je pogotkom Marcosa Tavaresa poveo u desetoj minuti, tim pogotkom Brazilac je upotpunio svoju listu natjecanja, u kojima je zabio bar jedan zgoditak. Uz glasnu potporu domaće publiku nisu izdržali sve napade Seville, koja iskorištava trenutku neopreznosti domaće obrane i u 75. minuti stiže do izjednačenja.

Maribor je tako u skupini E uz tri remija upisao i tri poraza. Tako je prvak Slovenije pored silnih milijuna za sam ulazak u Ligu prvaka, zaradio dodatnih 1.5 milijuna eura odigravanjem remija. Za nadolazeće sezone imaju u vodstvu Maribora brigu manje, jer su nogometaši sjajnim predstavama pridonijeli punjenju klupskog proračuna. U međuvremenu klub je produžio sudjelovanje sa sadašnjim trenerom Milaničem do 2021. godine.