Liga prvaka: Mario Mandžukić strijelac u porazu Atletica, Luka Modrić odličan u pobjedi Reala

Nogometaši Reala krenuli su obranu naslova pobjedom protiv Basela, dok je Mario Mandžukić upisao pogodak u porazu Atletica na gostovanju kod Olympiakosa!

Real je nadigrao Basel i tako barem djelomično isprao gorak okus nakon lošeg otvaranja Primere. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je novu odličnu utakmicu asistiravši Garethu Baleu za drugi pogodak na utakmici, a sudjelovao je i u akciji kod trećeg gola. Modrić je igrao do 74. minute kada ga je zamijenio  Illarramendi.

Za razliku od kraljevskog kluba Atletico je poražen u Ateni.  Već u četvrtoj minuti hrvatski reprezentativac zaradio je nezgodnu ozljedu. Pajtim Kasami laktom je udario Mandžukića i krv je potekla iz nosa. Prekid je trajao četiri minute. Mandžukić je uzvratio u 38. minuti.  Ansaldi je ubacio s lijeve strane, Mandžukić se odlično snašao među dvojicom braniča i glavom pospremio loptu u mrežu (1:2). Hrvatski reprezentativac odigrao je cijelu utakmicu.

Liverpool je Ligu prvaka otvorio pobjedom protiv Ludogoreca u utakmici koja imala ludu završnicu. Balotelli je doveo domaćina u vodstvo u 82. minuti. Ipak, Abalo je zabio za goste u 90. minuti, a onda je u sudačkoj nadoknadi Gerrard realizirao kazneni udarac. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool.

U hrvatskom ogledu slavio je Danijel Subašić. Monaco je pobijedio Bayer Leverkusen 1:0, Tin Jedvaj je u redovima apotekara odigrao 65 minuta kada ga je zamijenio Donati.

Skupina A: Juventus – Malmo 2:0, Olympiakos – Atletico Madrid 3:2.

Skupina B: Liverpool – Ludogorec 2:1, Real Madrid – Basel 5:1.

Skupina C: Benfica – Zenit 0:2, Monaco – Bayer 1:0.

Skupina D: Borussia (D) – Arsenal 2:0, Galatasaray – Anderlecht 1:1.