LIGA PRVAKA: Minimalan poraz Dinama

Dinamo je pred nešto više od šest tisuća gledatelja na kišnom Maksimiru upisao treći ovosezonski poraz u Ligi prvaka. Sevilla je do sva tri boda došla zahvaljujući pogotku Nasrija iz 37. minute.

Sevilla je očekivano imala posjed lopte na svojoj strani, ali su teško dolazili do Dinamovih vrata. Gosti su prvi put opasno zaprijetili preko Mariana u 15. minuti, ali je njegov udarac odlično obranio Livaković. Uspješno se Dinamo branio sve do 37. minute kada je gol zabio Nasri nakon ubačaja Mariana. Bio je to jedini gol u prvom poluvremenu te se na odmor otišlo s rezultatom 0:1.

poluvrijeme

Gosti su i u drugom poluvremenu držali loptu u svojim nogama, a Dinamo je do gola pokušavao doći preko polukontri i kontri. Vietto se u 59. minuti našao sam ispred Livakovića, ali je njegov udarac otišao pored desne vratnice.

vietto

Dinamo je svoju najbolju priliku čekao do 78. minute kada odličan udarac Sose odlazi malo iznad gola Sergia Rica. Pokušali su Dinamovi igrači doći do izjednačenja, ali su Andalužani sačuvali mrežu netaknutom te tako došli do nova tri boda.

Prvo, zahvalio bi se svojim igračima, dali su svoj trenutni maksimum te ispunili 90 posto zahtjeva i naših zamisli u igri. Naša ideja bila je da u prvom planu usporimo igru Seville, da ih ograničimo prostorom i na 90 posto smo ispunili te zahtjeve. Šteta što smo primili gol na našu individualnu grešku, a uz to nismo iskoristili svoje situacije. Sjećate se kako sam prije utakmice rekao da ćemo imati svoje šanse, i imali smo ih. Šteta što nismo postigli pogodak, ali je ovaj susret bio pokazatelj kako moramo raditi još više, pokazatelj što moramo unaprijediti da izgledamo bolje u idućim nastupima. Želim pohvaliti Bornu Sosu koji je s 18 godina odigrao sjajnu utakmicu’ , rekao je trener Dinama Ivaylo Petev.

U drugom susretu skupine H, Juventus je pobijedio Lyon s 1:0 što im je donijelo prvo mjesto na tablici. Isti broj bodova (7) kao i prvoplasirani Juventus ima i Sevilla, treći je Lyon s tri boda dok je na začelju tablice Dinamo bez bodova. Dinamo i Sevilla će se ponovno susresti 2. studenog  na Sanchez Pizjuanu.