Liga prvaka: Modri juniori slavili u Münchenu

Nakon poraza od Arsenala prije dva tjedna, Modri juniori su upisali vrijednu pobjedu kod Bayerna u Münchenu.

BAYERN – DINAMO 1-2 (Stein 84 / Božić 5, Brekalo 18)
Bayern:
Hundertmark; Friedl, Isherwood, Dick, Della Schiava, Günzel, Stingl, Pfab, Götze, Martinović, Strein
Dinamo: Šemper; Iharoš, Vujica, Kalaica, Soldo, Knežević, Šunjić, Olmo, Moro, Brekalo, Božić

Juniori Dinamo dominantno su započeli utakmicu. Treba napomenuti kako igrači Bayerna u prvom poluvremenu nisu imali niti jedan udarac na gol niti stvorenu priliku. Obranom je sigurno zagospodario Vinko Soldo, a Bayernovi napadi su već u začetku bili presječeni.

Nakon samo pet minuta igre, Modri su poveli. Josip Brekalo je prošao po lijevoj strani, ušao u šestnaesterac kada gdje ga ruši Dick. Udarac je s bijele točke sigurno realizirao Ivan Božić. Desetak minuta kasnije, Brekalo koji je bio enigma za obranu Bavaraca, dobija perfektnu loptu i sa lijeve strane kaznenog prostora gura loptu pored vratara za 2:0 i slavlje 500-tinjak navijača Dinama na stadionu.

U 35. minuti dogodila se neobična situacija. U jednom trenutku na teren su legli Iharoš i strijelac Božić te su obojica zbog povrede morali napustiti igru. Umjesto njih su ušli dva Tina, Kulenović i Matić. Odmah na početku drugog poluvremena novi šok za Bayern. Marco Pfab koji je već imao žuti karton, pravi nesmotreni prekršaj na centru i dobija drugi, isključujući, žuti karton.

Modri su do kraja utakmice odlično kontrolirali igru i protivnika koji pri kraju imao dva udarca na gol. Golman Šemper je na trenutke izgledao besposleno, a kada bi primio loptu čekao bi napadače Bayerna i na sreću Dinama i njega, uvijek je bio uspješan. Desetak minuta prije kraja i Dinamov Branimir Kalaica zaradio je drugi žuti karton te se do kraja igralo s po deset igrača na obje strane.

Dvije minute nakon toga Bayern je dobio priliku iz slobodnog udarca na 20-ak metara od gola sa lijeve strane. Fantastičnim udarcem Michael Strein je nakratko vratio nadu domaćinu no juniori hrvatskog prvaka su se opet koncentrirali i mirno priveli utakmicu kraju uz jednu priliku Danija Olma koji je u situaciji jedan na jedan pogodio golmana.