Liga prvaka: Noćna mora za Real, Ajax razvalio ‘Kraljeve’ na Bernabeu!

U drugom susretu Tottenham je sačuvao rezultat i pogotkom Kanea potvrdio četvrfinale

Nova večer Lige prvaka je opravdala očekivanja. Tottenham je u Dortmundu ponovno slavio i tako izborio četvrtfinale natjecanja. Velika vijest večeri je ispadanje ‘Kraljeva’ iz natjecanja!

Real Madrid se našao u paklu noćne more. Iako je imao vodstvo iz prve utakmice 2:1, Ajax je došao igrati večeras i to nisu skrivali u najavi ovog dvoboja.

U prvom poluvremenu Real je napadao, ali kao da im je sreća u posljednjih nekoliko susreta okrenula leđa. Naplata za sve ono što su dobili prošlih godina. Ajax je jako dobro naplato sve te promašaje ‘Kraljeva’.

Nakon jedne izgubljene lopte na centru, Dušan Tadić je povukao kontru i mirno poslužio Hakima Ziyecha. Ovaj bez problema zabija za 0:1 već u 7. minuti susreta. Samo jedanaest minuta kasnije Ajax potpuno okreće rezultat. Ponovno je kod lopte bio Tadić, koji maestralnom asistencijom s ruba šesnaesterca poslužuje Davida Neresa koj zabija za 0:2.

Real je upao u tešku situaciju kada im se u 29.’ ozlijedio Lucas Vazquez, a šest minuta kasnije Vinicius jr. je u bolnim grimasama napustio teren, također zbog ozljede.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 62.’ ponovno se javio “krvnik” Tadić. Srbin je odigrao utakmicu karijere, a potvrdio ju je s pogotkom za 0:3. Pogodak nade Realu je donio Marco Asensio u 70.’, ali kratko je to trajalo.

Lasse Schone zabio je fantastičan slobodnjak, u stilu velikog Juhninha! Do kraja utakmice Real nije uspio ništa više napraviti, a u posljednjim trenucima je kao šlag na tortu isključen Nacho Fernandez.

Tottenham je na Westfallen došao sa velikih tri pogotka prednosti i nije se dao iznenaditi. Borussia je imala nekoliko dobrih šansi, ali večeras je Hugo Lloris podsjetio zašto je godinama već među najboljim golmanima svijeta.

Pogodak potvrde prolaska u četvrtfinale, postigao je Harry Kane u 48. minuti.

Sutra su na rasporedu uzvratni dvoboji Manchester Uniteda i PSG-a, a u drugoj utakmici igraju Porto i Roma.