LIGA PRVAKA: Poraz Cibone u neizvjesnoj završnici

Košarkaši Cibone su upisali treći poraz u košarkaškoj Ligi prvaka. U trećem je kolu spretnija i sretnija bila drugoplasirana momčad talijanskog prvenstva Sidigas Avellino. Cibona je ovaj susret odigrala bez svog najboljeg igrača, Ante Tonija Žižića koji je zbog ozljede koljena susret promatrao s tribina Draženovog doma.

Prvo je poluvrijeme bilo veoma izjednačeno, nijedna momčad se nije uspjela rezultatski odvojiti te je prvih 20 minuta završilo vodstvom Cibone 39:37. Gosti su odlično otvorili treću četvrtinu te su se serijom 13:2 odvojili na 10 koševa razlike. Cibona se nije predavala pa je predvođena Johnsonom (16 koševa u drugom poluvremenu) uspjela smanjiti prednost gostiju i uvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu. Gosti su 20 sekundi prije kraja imali prednost od jednog koša razlike (83:84), ali je lopta bila u posjedu Johnsona koji je pokušao donijeti prvu pobjedu Ciboni, no njegov pokušaj nije završio u košu te je Cibona upisala novi poraz.

Najbolji igrači u domaćim redovima bili su Johnson s 22 koša te Šakić s 15 koševa i 9 skokova dok su goste do pobjede predvodili Thomas s 22 koša te Fesenko sa 16 koševa i 9 skokova.

Cibona u idućem kolu (9. studenog) dočekuje momčad Mornara.